| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Otec u porodu

31.1.2001 21:37:16 Hana,23 +syn 3+10.týden

Re: Karolíně

Na tvůj dotaz zda vzít manžela k porodu bych ti radila ANO. Máš vlastně štěstí, že chce jít, jiné to štěstí nemají.
Mě pomohl velmi mnoho.Rodila jsem sice v malé porodnici, kde to neběželo jako na drátkách ale v klidu. Ta doba od prvních pravidelných stahů ke skutečnému porodu byla dlouhá asi 7 hodin.
Celé první 4 hodiny jsem prochodila s manželem po chodbě
a povídali si o všem možném i o práci.( Nedovedu si představit, že bych se tam procházela sama, prožívala každý stah a přemýšlela vduchu nad bůh ví čím. Ty stahy nejsou natolik silné a bolestivé aby jsi nemohla vést normální rozhovor. A s manželem ta doba uteče mnohem rychleji).
Potom na porodním sále dvě hodiny to bylo sice horší, ale dalo se to zvládnout pokud člověk nezmatkaří a nechá se povzbudit od sestry,která ti sděluje jak porod postupuje(otevření branky, ozvy srdíčka atd.). V té době už mě musel manžel bavit(naštěstí je dosti výřečný)a já jen poslouchala a přikyvovala no němá jsem nebyla, ale mluvit už se mi moc nechtělo.
Poslední hodinu se manžel asi instinktivně stáhl a seděl vedle mojí hlavy a oba jsme poslouchali rady sestry. Dýchání,manžel mě přidržoval jeho ruku jsem měla pod hlavou. Jinak byl úplně v klidu a nerušil můj kontakt z porodní sestrou. Abych se přiznala úplně jsem na něj tu poslední půlhodinu zapoměla.
Po narození našeho malého (54cm a 3900 g) jsme spolu trávili na sále. Doktor mě sešíval hráz( mimochodem jsem se toho v těhotenství strašně bála, ale kdyby to tom při porodu nemluvili, ani bych to pomalu nevěděla, vůbec jsem necítíla,že by mi něco dělali a šití taky nebolelo, jen vytahování nevstřebavých stehů malinko štípne) a manžel choval okaté miminko v peřince. Bylo to tak roztomilé a já byla nesmírně štastná.
Na závěr bych ti chtěla napsat, že ikdyž je manžel"pruďas" na sále možná změkne a bude se držet zpátky. Jestli ne, tak se předem domluvte, že když budeš chtít tak odeje a těsně než se vám miminko narodí ho sestra zavolá třeba z chodby.
On je i pro těch prvních pár hodin nesmírně nepostradatelný.

Přeji ti zdravé miminko a bezva porod.Hanka

Ps: zeptej se v porodnici, zda může být celou tu dobu před porodem s tebou. Slyšela jsem, že někde volají tatínky až na tu poslední půl hodinu před porodem a samotné rození. To by Ti jak soudím podle mojí zkušenosti bylo skoro k ničemu. Raději si připlať na ten jeden den nadstandard.











Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Dotaz Karolína (21. týden) 31.1.2001 14:51
*Re: Karolíně Hana,23 +syn 3+10.týden 31.1.2001 21:37
**Re: Karolíně Míša, syn skoro 4 31.1.2001 22:14
*Karoline Iva, 2 děti 2.2.2001 15:8
*Pro Karolinu Jana, 10měs. Jakub 11.2.2001 4:26
**Pro Karolinu Jana, 10měs. Jakub 11.2.2001 5:1

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.