| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

29.1.2001 8:33:20 Jana*

Re: Bojím se o toho človíčka

Tak jsem tady s konečnou verzí. O človíčka jsme přišli. Asi patřím mezi těch 20% těhotenství, která zaniknu a ty ženy o tom většinou ani nevědí, nebo byl defektní plod, nebo prošla kolem chřipka (ač jsem ji sama neprodělala) nebo se jednalo o mimoděložní těhotenství. To všechno jsou verze lékařů.

Když jsme ve čtvrtek večer dojeli k paní doktorce, měla podezření podle nálezu na ultrazvuku na mimoděložní těhotenství a odeslala nás okamžitě do Motola. Když jsme dojeli do Motola, pan doktor (nevím jméno) měl pocit, že se jedná jen o zpožděnou menstruaci, přesto mě znovu vyšetřil ultrazvukem asi 20 minut dělal různé fotky (neviděla jsem na monitor) a pak řekl, že navrhuje, že si mě tam přes noc nechají, protože by paní doktorka mohla mít pravdu a vzhledem k tomu, že ještě nemáme žádné děti, bylo by škoda něco zameškat či riskovat, že přijedeme pozdě. Ještě ten večer mi odebrali krev (snad 6 zkumavek) na různé testy a natočili EKG a musela jsem už zůstat nalačno, kdyby se v noci něco dělo. Nedělo se nic.
Ráno mi řekli, že test těhotenství z krve vyšel negativně, takže už byla jistota, že jakékoli těhotenství už tam není. Trošku se chovali, jako kdybych si ty pozitivní testy vymyslela a neustále mi opakovali, že jsou testy z moči chybové. Protože mě pořád bolelo v podbřišku, vzali mě znovu na vyšetření a zjistili, že to asi opravdu nebyla jen zpožděná menstruace, protože neodcházelo děložní lůžko, což jsem jim řekla už předtím (asi ženám nevěří, že když menstruují 10 let 12 x za rok, tak vědí, jak to vypadá a probíhá). Lůžko bylo o 10 mm více vystlané, než má být, proto mi navrhli výškrab, aby tam nevznikl zánět a aby se zjistilo, je-li to narostlé kvůli těhotenství nebo je-li to nějaká hormonální porucha. Ještě v pátek ráno to tedy provedli a v sobotu jsem šla domů. Výsledky budu mít za 14 dní.
Dále mi řekli, že s dalším miminkem máme počkat aspoň po 3 dalších normálních menstruacích.
Je nám to líto a slzičkám jsme se nevyhnuli, ale díváme se na to pozitivně. Nebylo-li něco v pořádku, je dobré, že nás příroda chrání těmito vlastními mechanismy. Navíc je tu dobrá zpráva, jsme oba plodní. Nic nebrání tomu, abychom brzy otěhotněli znovu. To první miminko nám "vyšlo na druhý pokus".

Přeji všem hodně radosti.
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Bojím se o toho človíčka Jana* 24.1.2001 10:40
*Re: Bojím se o toho človíčka Jana 24.1.2001 10:48
**Re: Bojím se o toho človíčka Jana* 24.1.2001 11:6
*Re: Bojím se o toho človíčka Markéta 24.1.2001 12:40
*Re: Bojím se o toho človíčka Petra, 32 let 18.týden 24.1.2001 12:58
*Re: Bojím se o toho človíčka Marcela, Viki-11m 24.1.2001 14:40
*Re: Bojím se o toho človíčka Dana, dvojčata 24.1.2001 21:47
*Re: Bojím se o toho človíčka Jana* 25.1.2001 6:33
**Re: Bojím se o toho človíčka Marcela, Viki -11m 25.1.2001 7:41
**Re: Bojím se o toho človíčka Markéta 25.1.2001 9:1
*Re: Bojím se o toho človíčka Jana* 29.1.2001 8:33
**Re: Bojím se o toho človíčka Marcela, Viki-11m 29.1.2001 8:56

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.