| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Plavání a cvičení pro těhotné

27.1.2001 19:40:37 Iva, 2 děti

Re: Predporodni kurz - je nutny?

Navštěvovala jsem s manželem předporodní kurz v CAPu, který se pravděpodobně podstatně liší od jiných předporodních kurzů, a to i přesto, že jsem rodila podruhé a již jsem jeden kurz (v POMADU) navštěvovala. Ale čas utíká a přicházejí nové informace, techniky atd. Kurz mi dal velikou jistotu, že porod není nic "nenormálního", ale naopak, že je to přirozená věc a není důvod, proč by to člověk nezvládl na jedničku pro sebe i pro miminko. Vzpomněla jsem si na něj i přímo při 2. době porodní, kdy se mi vybavila věta, že stahy tu jsou proto, aby pomohly vypudit dítě, nikoliv proto, abychom se jim bránili - že je musíme využít! Za trojí zatlačení byl můj 4,20 kilový obřík (54 cm) na světě. I kdybych si bývala odnesla z kurzu jen toto, stál by za to. Záleží ale pravděpodobně skutečně na tom, kdo kurz pořádá a jak ho vede. Naučit se pouze dýchat - to si člověk může přečíst v knize. Pozor ale na to, že dnes CAP na Bulovce (alespoň se domnívám) tyto kurzy nedělá. Můžete se obrátit v případě zájmu na stránky CAPu, na které je odkaz na Rodině.
Přeji vám přirozený a krásný porod!
Iva
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Predporodni kurz - je nutny? Jarmila 25 let, 16. tyden 27.1.2001 16:24
*Re: Predporodni kurz - je nutny? Iva, 2 děti 27.1.2001 19:40
*Re: Predporodni kurz - je nutny? Mirka 27.1.2001 22:7

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.