| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

Re: Povinnosti a nároky během těhotenství a po porodu

Jen bych chtěla doplnit Romanu a napsat něco málo čísel.

Podle informací ze mzdového oddělení u mě v práci je mateřská 6,5 měsíce. Kolik budete dostávat, záleží na výši výplaty, ale horní mez existuje. Pokud je mzda vyšší než 16.000 Kč, tak je mateřská paušálně cca 10.900 Kč. Od 1.1.2000 se nám úředníci "polepšili" a přihodili navíc 400 Kč (předtím bylo 10.500). Pokud je nižší počítá se to na ty procenta.

To je ale vypláceno jen 6 a půl měsíce, pak už je třeba žádat na sociálce o zmíněnou almužnu - rodičovský příspěvek.

Ještě jednu připomínku - nevím, kdy to ty naše úředníky napadne, ale snad se toho náš národ taky v budoucnu dočká.

Když jsem byla dlouhodobě v Norsku, narodilo se jedné známé miminko. Proto jsem se i zajímala, jak to tam chodí s mateřskou dovolenou. Norské úřady vycházejí novopečeným rodičům vstříc různými způsoby, ale nejvíc na mě udělala dojem "otcovská dovolená". Po narození mají tatínkové nárok být 2 týdny doma s miminkem a maminkou a vše mají hrazeno, jako by byli v práci. Myslím si, že si stejně u nás většina novopečených tatínků bere po narození děťátka dovolenou, tak to takhle mají ulehčené a musejí být doma "povinně".
Mohou být doma i déle než těch 14 dní, ale o to se pak krátí mateřská tomu druhému. Jinak tam není žádnou výjimkou, že máma chodí do práce a táta je s dítětem doma (asi z 50% jsou doma tatínkové).

Všechny Vás zdraví
Káča
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Povinnosti a nároky během těhotenství a ... Dáša, nastávající maminka 22.1.2000 20:35
*Re: Povinnosti a nároky během těhotens... Romana, 19. týden těhotenství 25.1.2000 16:7
**Re: Povinnosti a nároky během těhote... Dáša, nastávající maminka 26.1.2000 17:49
***Re: Povinnosti a nároky během těho... Romana 28.1.2000 10:13
**Re: Povinnosti a nároky během těhote... Káča Skokanová, 21. týden těhotenství 28.1.2000 14:51
*Re: Povinnosti a nároky během těhotens... Marcela, Jakub 1 rok 26.1.2000 21:45
*Re: Povinnosti a nároky během těhotens... Káča(těhotná) 28.1.2000 12:13
*Re: Povinnosti a nároky během těhotens... Iva, 27 let, 39. týden těhotenství 16.2.2000 21:32
*Re: Povinnosti a nároky během těhotens... Arnošt 2 děti -2 + 0 let 24.2.2000 1:2
**Re: Povinnosti a nároky během těhote... Martina 24.2.2000 13:35

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.