| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Opar - herpes

13.2.2011 21:24:32 Effelein

Pravdy o oparech

Zhruba před rokem jsem tady šílela z prvního setkání s oparem, hlavně proto, že v té době jsem byla relativně krátce po porodu. Bylo to pro mě krajně nepříjemné a musím všem zdejším poděkovat za podporu.
Za ten rok jsem si s oparem opravdu užila, stačila nakazit další 4lidi:-(((( a snést vyčítavé pohledy lékařky i naštvanou pediatričku, to když jsem jí přivedla syna a snažila se získat informace o té herpetické potvoře. POstupně jsem se o oparech dozvěděla spousty zajímavých věcí. Uvědomila jsem si, že za podrážděností těch lékařek byla zřejmě jejich vlastní neznalost a neochota to veřejně přiznat. Proto si nic nedělejte z toho, když vás doktor posílá do dža kvůli banalitě, nebo z vás rovnou udělá hypochondra,popř. neurotika. Navíc co, i kdyby tomu tak bylo, měl by vás minimálně poslat na jiné pracovniště a reagovat profi. Tím chci povzbudit ostatní. Se mnou totiž opar docela rád vtipkuje. Ten kdo to zažil, nebude nikdy tvrdit jak je to banální věc, kterou má 99% lidí. Může vám to totiž převrátit kus života naruby. Líbání dětí, manžela, orální sex,vymýcení rtěnek z toaletního stolku, styl hygieny /pokud se snažíte být zodpovědný/, ....

teď fakta:
Primární infekce herpes simplex /HSV1/ je většinou asymptomatická, proto je těžko rozpoznatelná, ale bývá znatelnější, čím ji pochytíte později. U mě to byly stavy na zvracení, motání hlavy, pásy různě po těle, které opět mizely /po máznutí tea tree oilem/, infekce sliznice nosohltanu, dásní, mandlí...

Když to přežijete, prorve se tahle potvora svými peplomery až ke ganglii nervového systému v přilehlé oblasti. Až se tam dostane, bude tam spát už celý život a čekat na vzbuzení oslabením imunity, stresem, extrémním počasím, jeho výkyvy, menstruací, čokoládou, ořechy,..../mám všechno:)/
Při recidivě by se měl vysét na stejné místo, to jest v místě infikované buňky, tam má v jejím jádře virovou proteinovou inkluzi. /já to vidím i bez mikroskopu, říkám tomu kočičí ťapky, takové bílé...polštářky/. takže bylo by zřejmě fajn si tu základnu zbytečně neroznášet. /Alespon tak to chápu, tedy že se virus může sám roznášet podél nervů svým bujením, nebo dalším přenosem, ne,že si zrovna usmyslí vyklubat se vlevo nahoře a příště vpravo dole, pokud se tak stane jsou to už předešle infikované bunky.../
Virus je obalen lipo-proteinovou memranou, takže lepší než masti je slivovice:)mám zkušenost, že když si přiložíte vatový tampon plný slivovice na 10minut k začínajícímu oparu, většinou si to rozmyslí a rovnou se "vyloupe".

Pro hypochondry mám úžasnou novinku:) Čím déle máte od primoinfekce, tím méně má tendenci herpes se objevovat. Čili v prvním roce je norma mít herpes na rtu i 6-10×!!! Opravdu nemusíte mít imunitní deficit, je to vcelku normální číslo.
Jedinkrát a naposledy jsem přesvědčovala svou lékařku, že to co skoro nevidí je herpes:)) /chudák/.
Cítila jsem jasné svědění, rty jsou od té doby jako cizí, jako pergamenový napuchlý papír.
Tyhlety jevy, kdy mi po větříčku opuchne ret, zčervená /nikdy předtím jsem to tak něměla/, a poté se objeví množství ale opravdu malinkých mikrobublinek-puchýřků, jsou recidivy oparu. Infekční.

Rád recidivuje na ekzémech. Při klasickém výsevu na rtu se ale můžou přidat pupínky ve vlasech, různě na tváři-údajně neinfekční.

Jsem ráda, že jsem se naučila aspon trochu v té asymptomatické směsi poznávat co je opar a co ne, abych se vyvarovala přenosu na jiné lidi. Existuje asi 100 projevů oparu, mohou se lehce zaměnit za mykozu, vyrážku, podráždění kůže....

...pokud i vám toto mé povídání pomohlo, tak jsem ráda.

Jo a krom slivovice mi docela pomáhají homeopatika a Oparen mast na bázi konopí od Cutishelpu,popř. oparstop s hadím jedem. Ale stejně jsem na cestě za tabletama.:-(

Syn,co to chytl ode mě, na ně příšerně trpí, má citlivou pleť jako já, takže trochu foukne a je to. POkud ho nenamažu, nemá smysl chodit ven s velkým očekáváním. Moje druhé mimi to zatím zřejmě nechytlo a snažím se seč můžu aby nebyla ani extra příležitost, páč miminu nevysvětlíte postupy chování a hygieny při oparu. Kamarádka zrovna volala, jak si její malá přenesla opar, který měla v puse tam dolů.:-( Osobně se vždy naštvu vždy, když si uvědomím, že jsem si opar přinesla z mé první návštěvy u kosmetičky /jejího lesku na rty, kdy mě rty začaly pak brnět/, celou dobu si nepůjčuju ničí loje a rtěnky, přežila jsem pubertu a čáchne to ně mě od profesionálky:-(

ted nějaká statistika a systematika:

Ve Francii má HSV1 : 67% populace
V Austrálii : 76%
USA :58%

U HSV2 /genitální opar/ je to zhruba kolem 12-17%, ale třeba v USA u černých žen skoro 50%. Jinak HSV1 se z 95% vyskytuje na rtech /orofaciální/ a 5% se chytne i na genitalie, u HSV2 je to přesně naopak. Také existuje jakási souvztažnost /křížená imunita myslím/, že když máte jeden opar, ten druhý by se vám mohl relativně vyhnout,pokud se s ním setkáte.

* HHV-1 = HSV-1: původce oparu na rtech
* HHV-2 = HSV-2 : původce genitálního oparu
* HHV-3 = VZV: původce planých neštovic (primární infekce) a pásového oparu (při reaktivaci)
* HHV-4 = EBV: původce infekční mononukleózy, je schopná vyvolat nádorové bujení (Burkittův lymfom, Hodgkinův lymfom, posttransplantační lymfoproliferativní choroba, nazofaryngeální karcinom)
* HHV-5 = CMV : původce cytomegalové mononukleózy, zvětšení uzlin
* HHV-6 = Roseolovirus: původce tzv. šesté nemoci starších kojenců a batolat, která se projevuje horečkou a růžovou skvrnitou vyrážkou
* HHV-7 = druh blízce příbuzný HHV-6, také způsobuje šestou nemoc
* HHV-8 = KSHV: způsobuje nádorové bujení, Kaposiho sarkom, u osob s oslabenou imunitou a zřejmě také Castlemanovu chorobu.

Člověk se může nakazit také B-virem, opičím herpesvirem, který infikuje makaky. Infekce člověka probíhá velmi prudce a u neléčených osob často končí smrtí.







Odpovědět
Průběh diskuze (24 názorů)
Téma: Pravdy o oparech Effelein 13.2.2011 21:24
*Re: Pravdy o oparech FialoFka 13.2.2011 21:30
*Re: Pravdy o oparech Haaribo 13.2.2011 21:31
**Re: Pravdy o oparech Vínečko 13.2.2011 21:38
***Re: Pravdy o oparech Haaribo 13.2.2011 21:39
****Re: Pravdy o oparech ...neviditelná... 13.2.2011 21:42
****Re: Pravdy o oparech štěpánkaa 13.2.2011 21:47
*****Re: Pravdy o oparech Haaribo 13.2.2011 21:50
**Re: Pravdy o oparech Effelein 13.2.2011 21:51
***Re: Pravdy o oparech Haaribo 13.2.2011 21:53
****Re: Pravdy o oparech Haaribo 13.2.2011 21:53
*Re: Pravdy o oparech štěpánkaa 13.2.2011 21:43
*Re: Pravdy o oparech Haaribo 13.2.2011 21:46
**Re: Pravdy o oparech Vínečko 13.2.2011 21:47
***Re: Pravdy o oparech Haaribo 13.2.2011 21:49
*Re: Pravdy o oparech Donell 13.2.2011 21:58
**Re: Pravdy o oparech Gábina, Barča 7/92,Týnka 6/01 13.2.2011 22:26
*Re: Pravdy o oparech Zrušená_registrace 13.2.2011 23:1
**Re: Pravdy o oparech Čarodějka... 13.2.2011 23:38
**Re: Pravdy o oparech Limai 14.2.2011 7:45
*Re: Pravdy o oparech Tizi 14.2.2011 0:16
**Re: Pravdy o oparech Dipsina 14.2.2011 9:27
***Re: Pravdy o oparech eM+1+? 14.2.2011 10:38
*Re: Pravdy o oparech Effelein 20.2.2011 18:29

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.