| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Strach z porodu

14.1.2001 0:30:02 Jana, 42 a malá Anna

Re: Strach staré matky z porodu

Milá Zdenko,
chtěla bych přispět povzbuzením a konkerétní radou ve tvém radostném očekávání.
Nejdřív si prosím připusť, že nejsi vůbec stará, jseš 100% v normě (ne uplně v téhle zemi, ale i tak). Taky předpokládám, že jsi absolvovala amniocentézu s dobrým výsledkem a tedy není čeho se bát.
Rodila jsem loni poprvé (a bohužel naposled, moc se mi to líbilo), mám zdravou dcerku, moc si s ní užívám a vše je vůbec O.K.
Rodila jsem v Podolí, takže: vyhledej paní Babičkovou v tělocvičně vedle ambulance. Kromě cvičení vede předporodní kurzy a tam se dozvíš vše na co se nyní ptáš. Myslím, že kurz trval 2x 2hodiny, můžeš přijít i s tátou, pak máte přednost při porodu, před těmi co na kurz nechodili a chtějí být spolu u porodu.Vezmou tě i podívat se na porodní sálky (mě překvapilo jak jsou malé). I když už máš syna, asi by to bylo dobré řešení osvěžit si porodní doby a tak. I to cvičení mně pomohlo, sžila jsem se s prostředím a pak v den D jsem už jela do známého. A hlavně pí Babičková i její mladší asistentka mi kdykoli odpověděly na množství mých všetečných otázek. Personál u porodu byl skvělý, ale já jsem si i jinak coby "stará" prvorodička věci trochu pojistila. U porodu byla se mnou kamarádka a všichni to brali jako zcela přirozenou věc. jestli tvůj táta nechce, vřele radím, vezmi sebou někoho komu důvěřuješ, moc to pomůže.
Nadstandart stojí myslím 800,- /den, 500,- ti hradí pojišťovna po dobu 3 dnů.
Máš pravdu, že nějaká brožura by se šikla, měla jsem ten samý pocit když jsem to prožívala. Dokonce jsem si říkala, že nabídnu řediteli ústavu své Public relations služby, ale jen co se Anna narodila měla jsem (a mám) úplně jiný program než je práce.
Chtěla bych ti vlít do žil optimusmus, nejseš žádná baba, všechno zvládneš a pokud toužíš po dalších osobnějších informacích, klidně mi někdy zavolej - 0603/509780. měj se krásně a spinkej dokud to jde, ahoj Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Re: Strach staré matky z porodu Jana, 42 a malá Anna 14.1.2001 0:30

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.