| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít dospívání

22.1.2000 21:13:26 Helena, 2 dcery a 1 syn

Jsem sama na dospívající dcery

Musím se také připojit se svou troškou do mlýna, zpracovávajícího trpící rodiče pubertálních potomků. Mám dvě dcery - 11 a 14 a k nim 1,5letého syna a psa, jsme sami. Starší už do toho hupla plnými doušky, mladší si popílila po jejím vzoru. Je to příšerné. Dívenky, původně jedničkářky, se rázem změnily na trojkařky - i když musím uznat, že důvodem zřejmě nebude jen puberta, ale i špatný kontakt s otcem a skutečnost, že jsme sami s tím malým chlapečkem, kterého přeci jen potřebuji občas aspoň na chvíli pohlídat. Ale ani ten zbytek volného času ( využitelný třeba na úklid či učení) nevyužívají dle mých představ, ale u svých časopisů, televize či internetu, o učení ani nemluvě. Jsem z ustavičného pobízení k učení na mrtvici, jejich nezájem o vše užitečné mě ničí. Mou pozici dost výrazně komplikuje i to, že jejich otec ( otec pouze dcer) pod vlivem své manželky se s nimi téměř vůbec nestýká, neplatí výživné, ale asi jednou za půl roku připraví "bezva akci " a v ten moment je všechno jinak. On slízne smetanu, je bezvadnej a já zase ta příšerná matka, která jen mentoruje a nutí je k neatraktivním činnostem ( bohužel marně). Je mi z toho smutno a když vidím ten hrozný prospěch ve škole, mám pocit marnosti. Navíc nechci kontaktu s otcem bránit, protože, i když se chová, přesněji víc v minulosti choval, jako vyložený darebák, je vidět, že ho stále berou a zřejmě asi i jako otce, byť nepříliš funkčního, potřebují a tak nechci něco pokazit při vstupu do jejich života. Není to jednoduché, když je na to člověk sám, nejsem asi příliš důrazná a zásadová, ale zase když jsem s dětmi sama, nechci vyvolávat atmosféru neustálého napětí a nuceného ticha. A pak, vím, že právě v mé pubertě se kontakt s mými rodiči natolik narušil, že komunikace dodnes vázne. Jestli jste na tom někdo podobně, pozvedněte mé sebevědomí vlastními zkušenostmi - nedělám si iluze, ale myslím, že to bude všude podobné.

Helena
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Jsem sama na dospívající dcery Helena, 2 dcery a 1 syn 22.1.2000 21:13
*Re: Jsem sama na dospívající dcery Eva syn 19 dcera už 17 23.1.2000 20:44
**Re: Jsem sama na dospívající dcery Stáňa, synové 11 a 15 let 25.1.2000 6:47
**Re: Jsem sama na dospívající dcery Stáňa, synové 11 a 15 let 25.1.2000 6:48
*Re: Jsem sama na dospívající dcery Šárka, syn 13 let, dcera 10 let 25.1.2000 8:56
*Re: Jsem sama na dospívající dcery Jarka; syn 17, tři dcery (14, 16,19) 5.2.2001 20:18

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.