| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Školka

19.1.2000 21:43:24 Leona, chlapci 3 a 6 roků

Re: Posílat vnuka do školky nebo ne?

Ráda bych se s Vámi podělila o svoji zkušenost se školkou.Víceméně na rady ostatních maminek, jak je školka prospěšná pro děti ,jsem dala pětiletého syna na dopoledne do školky a s dvouletým byla doma. Do té doby nám školka nijak nechyběla,manžel mi se vším pomáhá a vychází vsříc, a díky tomu si i myslím, že mám na děti dost času.Když se narodil mladší syn, starší mi rád pomáhal a tak nějak přirozeně si utvářel vztah k bráškovi. Dnes si spolu vyhrají,vymýšlí spoustu věcí a troufám si říct, že mají spolu hezký vztah, i když i u nás jsou občas sourozenecké šarvátky.Když začal starší chodit do školky, byli oba kluci jaksi "jiní".Starší se mi zdál jakoby necitlivý , někdy i agresivní, mladší hledal záchranu u mne tak ,že se ode mne nehnul na krok a já najednou zjistila, že poprvé za dobu své mateřské dovolené nestíhám dávat oběma dětem to, co potřebují nejvíc - čas. Byla jsem uštvaná a nechápala, proč je tolik maminek co mají děti ve školce v pohodě a já sotva dám jedno do školky, místo aby mi to pomohlo, cítila jsem to jako přítěž. Tak jsme se vrátili do původních kolejí,kluci jsou spolu, ať už doma, na dvorku či zahradě, jsou plni nápadů, her a fantazie, já obstarám ve chvílích kdy se sami zabaví vaření a domácí práce a pak si s nimi i já "užívám" při malování, čtení, procházkách a vůbec při všem, co naplňuje jejich dětský svět, který mě tolik obohacuje. Nyní všichni čekáme, až se na jaře klukům narodí další bráška nebo sestřička a snad bude stále vše tak pohodové, jako doposud, přestože to bude zase ve spoustě věcí jiné.
Vám přeji šťastné rozhodnutí a co nejméně šrámů na dětské duši.
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Posílat vnuka do školky nebo ne? babička 2 vnoučků 22.9.1999 8:44
*Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Radka,2děti(5 a 2roky) 22.9.1999 10:38
*Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Dana, 4 letá dcera 22.9.1999 12:9
*Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Hanka, dcera Šárka, 4 roky 22.9.1999 13:16
*Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Majka S., deti 5 let a 9 mesicu 22.9.1999 21:7
*Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Marcela, syn 5 let 26.10.1999 13:51
*Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Radana Chybová,2 chlapci 6 a 8 let 29.10.1999 14:1
**Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Marta Rockova,David 4 roky 23.3.2000 0:28
*Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Leona, chlapci 3 a 6 roků 19.1.2000 21:43
**Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Eva, svobodná 20.1.2000 12:20
***Re: Posílat vnuka do školky nebo n... Hanka, dcery 3,5 roku + 4 týdny 18.3.2000 17:2
**Re: Posílat vnuka do školky nebo ne? Eva 9.3.2000 15:25
***Re: Posílat vnuka do školky nebo n... Radka, syn dva a čtvrt roku, za měsíc další dítě 15.3.2000 7:0
****Re: Posílat vnuka do školky nebo... Stáňa(39)+Ondra(6) 15.3.2000 14:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.