| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

Pokračování nočního zamyšlení :-)))

Ahoj, holky!

Jsem ráda, že se někdo ozval a že je nás více, kdo pracujeme. Nazdárek, Ivo, díky za tvoji odpověď v rubrice ´Zdravá výživa´ - ozvu se. Nemínila jsem svůj dlouhý příspěvek jako omlouvání se nebo vysvětlování nějaké konkrétní osobě - spíš to vážně bylo jen takové zamyšlení, možná to taky znáte, je po půlnoci, a vám se hlavou honí všelijaké myšlenky. Ďábelské tempo je v určitých okamžicích slabý výraz - no, ale zase nemusím sedět u PC každý den, takže se to srovná. A obdivuhodného na tom nic není (ale lichotilo mi to :-o) ) - ten s odpuštěním bordel, co tady někdy máme, není známkou toho, že bych zvládala všechno. Marcelo, před Tebou smekám, protože (jestli jsem teda četla pozorně) jsi zřejmě jediná, kdo chodí do práce - rozuměj je v zaměstnaneckém poměru. Opravdu klobouk dolů, neboť my, kdo pracujeme doma, ať už se jedná o účetnictví (Lenka), nebo překlady a tlumočení v mém případě, si víceméně můžeme kdykoli k miminku „odskočit“, pochovat ho a vůbec udělat i spoustu jiných věcí (pro provětrání mozkových zákrutů zapnout pračku, popř. umýt nádobí apod.). Vážně si nedovedu představit, že bych chodila do „klasické“ práce. Lenko, jsme na to velmi podobně - do půl čtvrté odpoledne jsem překládala, pak jsem si šla lehnout a probudila jsem se tím, že mi 17:30 odtekla plodová voda (Adámek se pak narodil v 21:45). A v neděli, když jsme se vrátili z porodnice, jsem zasedla k PC a …. hádejte…. překládala nějakou smlouvu nebo co :-)))). Píšeš, že vozíš Vandulku s sebou. Jak na to zákazníci reagují? A ten pocit, že se na Tebe miminko dívá jako na "zrádce" znám, Adámek se na nás tak díval v nemocnici... Díky, Dášo, za vysvětlení, nás zoubky teprve čekají :-)) Soupeří Tvoje dvojčata o tvoji náruč? Snaží se Tě tomu druhému nějak odlákat?
Pokud jde o peníze, není důvodem to, že by můj partner vydělával méně (a navíc oba děláme to stejné, takže jsme téměř zastupitelní), ale spíše to, že kromě pocitu, že jsem udělala něco dobře a že se mi to povedlo dobře přeložit, je to ještě (většinou) dobře zaplacené. A last, not least - získat zákazníka a hlavně si ho udržet je záležitost časové flexibility a dostupnosti. Ona vůbec problematika spokojenosti s jakoukoli činností je velmi zajímavá. Je víc lidí, kteří jsou ochotni dělat dlouhodobě práci, která je baví, za málo peněz, nebo je více těch, kteří dělají něco, co je nebaví, ale dostanou za to dobře zaplaceno? Jistě je otázkou, jak bychom definovali „dlouhodobě“. A maminky na mateřské dovolené by asi taky byly spokojenější, kdyby dostávaly více peněz. Znáte někoho, komu rodičovský příspěvek (tuším, že je to asi 2400,- Kč) stačí a víc by ani nepotřeboval?

Tak už zase přetahuju dlouho přes půlnoc…
Dobrou noc!
Monika

P.S. Na druhou stranu - tohle spojení miminko-práce-domácnost u mě možná vedlo k tomu, že jsme začali s dokrmováním Sunárkem, když měl Adámek pět týdnů...



Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Pokračování nočního zamyšlení :-))) Monika, Adámek skoropětiměsíční 16.12.2000 3:4
*Re: Pokračování nočního zamyšlení :-))... Dana, dvojčata 16.12.2000 12:3

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.