| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

5.1.2010 21:37:36 Jája + A.

Re: Je tu někdo z Řecka?

V Řecku jsem před pár lety chvíli žila. Pokud jde o jazyk, není to tak hrozný problém. Já jsem taky docela na jazyky šikovná a za tři měsíce jsem se už domluvila řecky to nejdůležitější, co bylo potřeba. Neměla jsem tam nikoho na překlad, měla jsem malinký řecký slovníček a s pomocí angličtiny jsem se tak nějak doučila další slova.

Horší to bylo s mým počátečním nadšením z Řecka, jak psala Fialka. Byla jsem tam na dovolené, absolutně jsem se nadchla, jací jsou tam úžasní lidé, přátelští, atmosféra úžasná, prostě všecko bezva. Pak jsem se tam vrátila a chvíli tam pracovala a žila a v běžném denním, neturistickém životě už ledacos vypadalo jinak. Možná jiná povaha by to lépe snesla, ale já jsem zvyklá na spolehlivost, férovost, zodpovědnost. A Řeci stejně jako jiné jižanské národy jsou prostě hodně free. Vysmátí, veselí, kamarádští, ale až dojde k problému a člověk potřebuje pomoc, tak se najenou nemůžeš na nikoho spolehnout, nikdo nepřijde včas, nesplní, co slíbil, jsou lehkomyslní, docela sobečtí. Tím samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, takoví lidé jsou i u nás a po celém světem a jsou určitě i zodpovědní a spolehliví Řekové, nechci nikoho urazit a nechci tím říct, že Češi jsou lepší. Jen tím chci říct, že mentalita je jiná a v začátku to může člověka zaskočit. Když jsem tam chvíli žila a přivykla tomu, už mi to ani nepřišlo, ale ten přechod byl pro mne (a nejen mne) dost překvapivý.
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Je tu někdo z Řecka? Safron77 Jéňa 04/05 Áňa 11/07 5.1.2010 15:52
*Re: Je tu někdo z Řecka ? Zrušená_registrace 5.1.2010 16:43
*Re: Je tu někdo z Řecka ? Summer_09 5.1.2010 17:6
**Re: Je tu někdo z Řecka ? kaculda 5.1.2010 17:38
***Re: Je tu někdo z Řecka ? Summer_09 5.1.2010 17:40
***Re: Je tu někdo z Řecka ? kaculda 5.1.2010 17:41
****Re: Je tu někdo z Řecka ? kaculda 5.1.2010 17:43
*****Re: Je tu někdo z Řecka ? kaculda 5.1.2010 17:47
*Re: Je tu někdo z Řecka? Jája + A. 5.1.2010 21:37
**Re: Je tu někdo z Řecka? Xeni 6.1.2010 20:20

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.