| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Re: Na Podolí nedám dopustit!

Ahoj Evo,
ráda odpovím na Tvé otázky, i když mám ve zvyku se vyjadřovat spíš stručně. Ovšem v Podolí jsem rodila před třemi roky, takže od té doby se tam mohlo ledacos změnit. Ale od začátku.
Při svém prvním těhotenství jsem do Podolí docházela celých 9 měsíců, takže jsem lékaře i sestřičky poznala poměrně dobře. Jak už jsem napsala, byli v 99 procentech milí a ochotní. Lékaři za sebe různě zaskakovali, takže jsem měla možnost jich poznat víc, nejen pana doktora Velebila (super!). Co se týká porodu, který Tě nejvíc zajímá, tak žádné léky mi nikdo nenutil a já jsem o žádné nežádala. Klystýr u mne nebyl nutný (blya jsem na velké chvilku před začátkem porodu) a proti holení jsem neměla námitek, myslím, že je zbytečné se o to hádat. Chlupy přece zase dorostou. O poloze při porodu Ti toho bohužel moc neřeknu, protože jsem se spokojila s klasickou na zádech se zvednutýma nohama a upřímně řečeno, v té chvíli mi to bylo úplně fuk. Na to, jestli jsem během porodu pila, si nemůžu vzpomenout, kdybych se rozkrájela. Do té doby, než mimino začalo vykukovat ven, jsem ovšem chodila do sprchy, hopsala na míči podporována svým manželem a poslouchala rady sestřiček o dýchaní a podobně. Nástřih u mne provedli, ale v té chvíli jsem to vůbec necítila. To až potom. Sestřičky mi vysvětlily, že jinak hrozilo nebezpečí potrhání, což samozřejmě akceptuji. Jak už jsem se zmínila ve svém prvním příspěvku, sestřičky na sále byly skvělé, hodně mi pomáhaly a můj manžel později ocenil jejich profesionalitu a to, jak je jejich tým sehraný.
Po porodu Alžbětku na chvíli odnesli, aby ji umyli, ale za chvilku s ní byli zpátky a dali ji do náručí mně a pak tátovi. Moc se mi líbilo, že jí na hlavu udělali takovou legrační čepici z pleny, vypadala jako Večerníček. To je jistě jenom maličkost, ale člověku to zvedne náladu. Také bylo připraveno malé občerstvení, džus a nějaké sušenky, takže to byly hezké a slavnostní chvíle, než mě odvezli na pokoj.
Tak tohle si po třech letech pamatuju – snad Ti to, Evo, k něčemu bude. Hodně štěstí Ti přeje
Lucka
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Re: Na Podolí nedám dopustit! Eva, 31. týden 8.12.2000 15:16
*Re: Na Podolí nedám dopustit! Lucka, tříletá dcera, a další mímo na cestě (33. týden) 9.12.2000 14:44
**Re: Na Podolí nedám dopustit! Soňa, jedna dcera, další mimi na cestě 9.12.2000 19:55
***Re: Na Podolí nedám dopustit! Lucka 10.12.2000 18:39
*Re: Na Podolí nedám dopustit! Lucie, ctyrmesicni dcera 9.12.2000 23:32
**Re: Na Podolí nedám dopustit! Zdenka pro Lucku 8.1.2001 7:8
***Re: Na Podolí nedám dopustit! Lucka, tříletá dcera a další mímo za čtyři dny 13.1.2001 11:22
****Re: Na Podolí nedám dopustit! Míša, syn skoro 4 13.1.2001 11:51
*****Re: Na Podolí nedám dopustit! Markéta, dcera 5 měs. 13.1.2001 21:27
******Re: Na Podolí nedám dopustit... Míša, syn skoro 4 13.1.2001 22:5
******Re: Na Podolí nedám dopustit... Jana,dva synové(11,2) 13.1.2001 23:7
****Re: Na Podolí nedám dopustit! Marcela + Van 8 měs. 15.1.2001 8:1
*****Re: Na Podolí nedám dopustit! Míša, syn skoro 4 15.1.2001 15:12
******Re: Na Podolí nedám dopustit... martina, Davídek 5. Michalka 2 15.1.2001 18:2
******Re: Na Podolí nedám dopustit... Marcela + Van 8 měs. 16.1.2001 8:4
*******Re: Na Podolí nedám dopust... Míša, syn skoro 4 16.1.2001 9:35
******Re: Na Podolí nedám dopustit... Naďa a malá Pája 19.1.2001 0:43
**Re: Na Podolí nedám dopustit! Míša, Péťa 2 roky, 21.týden 25.2.2001 10:0

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.