| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

4.12.2000 16:04:41 Jana*

Plodné dny - testy na předpověď ovulace

Opět přicházím s příspěvkem z vlastní zkušenosti = ničím vědeckým nepodloženým. Z následujícího se prakticky jen dozvíte, že si myslím, že když vám test ukáže 24-36 hodin do ovulace, nemusí být pravdou, že nejpravděpodobněji otěhotníte, budete-li mít styk v následujících 2-3 dnech. Já bych spíše řekla jen v následujícím 1 maximálně 2 dnech.

Tento měsíc jsem sledovala bazální teplotu (již třetí měsíc od vysazení HA) a pokusila jsem se ověřit si výsledky měření pomocí testů na předpověď ovulace CLEAR PLANE ONE STEP. Vzhledem k tomu, že jsem si nebyla 100% jista délkou cyklu, začala jsem s testováním 13. den. Spotřebovala jsem všech 5 testů, ten poslední 17. den což odpovídá mé domněnce o cyklu v délce ca 31-33 dnů. Test ze 17. dne byl pozitivní a oznámil mi, že během následujících 24-36 hodin proběhne ovulace (viz. příbalový leták). Rovněž jsem měla již druhý den sníženou teplotu (od 16. dne). 18. den vzhledem k náhlému vzrůstu teploty mi potvrdil, že ovulace již proběhla.

Co se tím zase snažím říci ? Že si myslím, že informace v příbalovém letáku nejsou tak zcela přesné. Je tam totiž řečeno, že pokud budete mít styk v následujících 2-3 dnech po pozitivním testu, máte největší pravděpodobnost na početí. Mě se však tato doba zdá vzhledem k jiným údajům příliš dlouhá, takže se může stát, že to nestihnete.

Počty :
Test prokáže, že ovulace nastane za 24-36 hodin.
Vajíčko je životaschopné 18-24 hodin.
Spermie potřebují na to, aby se k vajíčku dostaly ca 4-6 hodin (Betynka uvádí, že se pohybují rychlostí 2-3 mm/min) avšak ještě lépe by už měly být ve vejcovodech.
Z uvedeného vyplývá, že vezmeme-li
nejkratší možný limit 24+18-6= 36, neboli styk by měl proběhnout nejpozději do 36 hodin
nejdelší možný limit 36+24-4= 56, neboli styk by měl proběhnout nejpozději do 56 hodin
Tato verze má již minimum pravděpodobnosti že dojde k oplodnění, protože předpokládá, že máte k ovulaci opravdu 36 hodin, že vajíčko vydrží celých 24 hodin a že spermie budou "rychlíci".

To, co jsem zde popsala mi potvrdilo i měření bazální teploty a testy ovulace :
17. den v 5:30 hod mi test oznámil 24-36 hodin do ovulace
18. den v 5.30 hod mi bazální teplota oznámila, že ovulace již proběhla (takže jsem nevěděla, má-li vajíčko žít dalších 24 hodin nebo je už "pozdě")
Kdybychom tedy "čekali" se stykem dle návodu (během dalších 2-3 dnů) na 18. či 19. den, tak v ten 19. den (dle letáku 3. den od testu) bychom na 100% "přišli s křížkem po funuse". Ten 18. den bychom měli ještě nějakou šanci to stihnout, ale nevím přesně, jak velkou.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Plodné dny - testy na předpověď ovulace Jana* 4.12.2000 16:4
*Re: Plodné dny - testy na předpověď ov... Katka 21.6.2003 21:55
**Re: Plodné dny - testy na předpověď ... Helena 22.6.2003 1:12

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.