| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Spánek

30.11.2000 20:15:06 Mirka, 6 mesicu Tom

Jak dobre uspavat

Ahoj vsichni, diky za Vase prispevky, zkusenosti i poplakani. Pro Pavla: Vase odpoved na muj dotaz mi pripada trochu mimo, takze nijak nereaguji...pro Evu: zavidim Vam tu rutinu, kterou jste si vcas vytvorila. Nevim, jestli to jeste od 6 mesicu jde...Cetla jsem ted jednu vybornou knihu, kde se obsirne popisuje, ze nocni/vstavaci cyklus je zavisly na pravidelnosti krmeni (je potreba od pocatku vytvorit diteti presnou rutinu v kolik hodin se krmi a dodrzovat rozpeti 3-3,5 hodiny (pozdeji 4). Tim se upravi jeho stravovaci navyky a ma to pry velky vliv i na jeho nocni buzeni. Pisi, ze matka se casto ridi vic svymi emocemi a hned jak dite zaplace, mysli si, ze potrebuje nakrmit, vysvetluji typy placu a doporucuji nechat dite vyplakat pred spanim cca 15 minut, coz diteti nemuze nijak uskodit. Je to tezke par vetami popsat, ale je fakt, ze jsem krmeni upravila podle jejich navodu a Tom je mnohem klidnejsi, krasne vydrzi do kazdeho krmeni (rozpeti 4 hodin) a ani si ho nevyzaduje. Pisi, ze pokud se v noci dite budi a je prebalene, najedene a jinak v poradku, ma se nechat take vyplakat, aby si samo svuj spankovy rytmus vytvorilo a upravilo a za cca 3 dny se to vetsinou pry podari. Je to teorie, ale je fakt, ze jedne me kamaradce to zabralo. ja jsem osobne jeste nenasla silu nechat Toma v noci vyplakat, i kdyz vim, ze by to asi pomohlo, protoze se hrozne casto budi, aniz by neco chtel, chce jen cucnout, nebo ujistit, ze je nekdo nablizku. Jsem pak pres den jako matoha. Ach jo. Na prvnim diteti clovek udela asi nejvice chyb, pri druhem uz bych se ty "dobre" navyky snazila zavadet hned od mala.( Toma jsme uspavali s manzelem houpanim asi 5 mesicu, nez jsme od toho upustili a temer jsem se bala ho nechat zabrecet, coz taky neni vubec dobre). Tak preju vsem hodne sily a moudrosti jak pres den, tak v noci! AHoj Mirka.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Jak dobre uspavat Mirka, 6 mesicu Tom 30.11.2000 20:15

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.