| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Re: Porod dvakrát jinak

Můj první a bohužel ošklivý porod proběhnul v nemocnici v Nymburce.Bylo to sice v roce 1998, dneska by to třeba bylo už jiné, ale i přesto jsem se rozhodla rodit jinde. Pro mě jako pro prvorodičku to tenkrát byl tak negativní a skličující zážitek, že jsem prostě nemohla ani pomyslet na to, že bych takový pocit měla prožít ještě jednou. Jestli jsou v této nemocnici poměry už jiné než byly, tak je to jen dobře. Vím, že desítky nebo i stovky žen v té nemocnici porodily své děti a měly opačný po¨cit než já. Ale mě to prostě totálně položilo. Žena rodí jen dvakrát nebé třikrát za život a podle mě má právo zvolit si zařízení, kde chce svoje dítě přivést na svět a měl by jí být tento okamžik ulehčen jak jen to jde. Chápu, že v bolestech člověk nemá pomyšlení na to, usmívat se na personál a odpovídat na otázky okamžitě. ALe právě ten personál by měl chápat pocity té které rodičky a alespoň projevit účast a pochopení. Není třeba slov - stačí pohled, nebo podaná ruka při kontrakci. Já jsem tohle všechno zažila až u svého druhého porodu. Jestli to někomu připadá jako lživá informace, prosím. Já bych možná pokládala za lživou informaci to, kdyby mi někdo řekl, že rodil v Nymburské nemocnici tak jako já v Boleslavské. Porod prostě probíhá u každého jinak a všechno je zase jenom v lidech. Možná že kdybych měla u porodu jiné sestřičky a jiného lékaře, bylo by všechno jinak a měla bych možná stejný dojem jako při prvním porodu. Díky za to, že to tak není.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Re: Porod dvakrát jinak Katka 15.11.2000 11:5
*Re: Porod dvakrát jinak Stáňa Šolcová, 2 dcery (2 roky, 1 měsíc) 19.11.2000 22:10

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.