| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

9.11.2000 22:49:42 Markéta, Anička 6 týdnů

Poděkování porodnici v Bohunicích

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem v porodnici v Brně - Bohunicích, kde se nám před necelými šesti týdny narodila první dcera Anička.
Do porodnice jsme s manželem přijeli v pondělí ve dvě hodiny ráno a vypadalo to, že nás buďto ještě pošlou zpátky domů nebo že budu rodit hodně dlouho (kontrakce byly podle pana doktora nepravidelné a slabé, nicméně Anička byla před osmou hodinou ranní na světě. Porod jsme prožívali v nadstandardním boxu, který mohu všem jenom doporučit (velice mi od bolestí pomohla vana).
Chci ale "varovat" všechny mamky, které hodlají rodit v Bohunicích, aby si porod "neplánovaly" na noc z neděle na pondělí a hlavně se snažte svoje miminko přesvědčit, aby se na svět nezačalo drát v době, kdy se střídají služby (tj. okolo sedmé hodiny ranní). To byl, bohužel, náš případ. Přibližně o půl sedmé přišly totiž největší porodní bolesti a pocit, že musím tlačit. Nicméně porodní asistentka už si pouze poslechla ozvy a nevyšetřovala mě s tím, že si mě "převezme" nová směna. Ta ale přišla (přestože jsme těsně po sedmé volali) až o půl osmé a okamžitě mi doporučili tlačit. Co se dělo během druhé doby porodní si nepamatuji (mám zmatek v hlavě), všechno mi pak řekl manžel. Prý už nebyly slyšet ozvy, takže šla porodní asistentka volat doktorku, která ovšem přišla za dost dlouho. Přišlo ještě několik dalších lidí, což nás (hlavně manžela, já jsem nevnímala) poněkud znervóznilo. Anička se narodila s pupeční šňůrou omotanou dvakrát okolo krku a nedýchala (což je zřejmě poměrně běžná záležitost), takže dostala dýchnout kyslíku. Bohužel to, že personál nepřišel brzy po našem zavolání, Anička nedýchala a okolo nás byl poměrně "zmatek", nenechalo především v mém manželovi nejlepší dojem.
Nicméně péče na poporodním oddělení byla úžasná. Všichni -lékaři i sestřičky - byli neuvěřitelně milí, usměvaví a vstřícní. Takže ještě jednou děkuji za Aničku i za sebe a tuto porodnici doporučuji všem budoucím maminkám. Už se těším, že tam přivedu na svět další dítko.
Markéta
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Poděkování porodnici v Bohunicích Markéta, Anička 6 týdnů 9.11.2000 22:49

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.