| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Porodnice

Nevím, jestli vás potěším nebo naopak. Mám dojem, že bychom každá chtěla tu nejideálnější porodnici, kde by bylo všechno super. Myslím si, že taková není. Hodně moc dělá personál a všude jsou dobří i méně dobří zdravotníci. Záleží asi na štěstí, na doporučení konkrétního lékaře či asistentky, na domluvě předem co kde lze a co naopak nelze.
Mnoho porodnic má však stejně neoddiskutovatelné klady i zápory. Např. v Krči se ohromně věnují kojení, opravdu jim záleží na tom, aby to každá maminka uměla (kromě nadstandartu - tam si to platíte a když nechcete, tak vás "neotravují"). Porodní sál však nic moc - sprchy jsou od porodních boxů poměrně daleko, což je po mých zkušennostech poměrně důležité, porodní boxy jsou úzké nudle. Mají tam sice žebřiny, míče apod., ale na využití toho je potřeba přijít se svou porod. as.
U Apolináře jsou zase velcí odborníci, ale malá individuální péče (opět záleží na personálu),vana, moderní vybavení, i pro problematické novorozence, učení kojení - nic moc. Motol bohužel neznám.
Já mám osobní zkušennost s Podolím, doporučili mi Dr. Měchurovou nebo Hujovou, vybrala jsem si Hujovou a v 9. měsíci jsem k ní chodila do poradny. Porod byl perfektní, sestřičky nám vyšly maximálně vstříc, do sprchy jsem šla podle potřeby (byla jsem tam hodně), dcerku mi hned po porodu dali na břicho (řekla jsem si o to), manžel byl se mnou až dokud mě neodvezli na šestinedělí a celkově moc příjemná atmosféra. Podotýkám, že bez úplatků! Ale na šestinedělí je učení kojení slabší.
Asi jsem vám zamotala hlavu, omlouvám se, i za delší příspěvek, ale cítila jsem potřebu vám to napsat. Pokud náhodou víte o "ideální" porodnici, napište, časem ji budu potřebovat:-)) .
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Porodnice Blanka, dcera2,5, další na cestě 8.11.2000 21:47
*Re: Porodnice Magda, 2 děti 9.11.2000 18:46

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.