| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Školka

27.10.2000 14:40:22 Stáňa(40)+Ondra(6,5)

Re: Do školky 2x týdně při mateřské

Ahoj Zorko,
i já (stejně jako Míša) jsem udělala dobrou zkušenost s takovým přivykacím obdobím na školku, kdy Ondra chodil do místního KD do tzv. Klubíčka (což bylo dopoledne pro děti nechodící do školky s obdobným programem jako ve školce – malování rukodělná činnost, tanečky, písničky). Začala jsem tam Ondru vodit, když mu byly necelé 3 roky (chodili jsme většinou 1x – 2x týdně), a to přesně ze stejných důvodů, o kterých píšeš Ty (je taky jedináček, takže podle mého potřeboval společnost vrstevníků, a chtěla jsem, aby si zvykl být beze mne). Přestože tam chodil rád, vyžadoval z počátku, abych seděla v předsálí, kde byla šatna – když měl nějaký problém (chtěl jít na WC, nemohl najít kapesník apod.), chtěl mne mít po ruce. Tohle přechodné období trvalo asi 2 měsíce, pak už neměl nejmenší problém, aby tam byl zcela sám.
Protože jsem opravdu první dva měsíce odseděla v šatně, měla jsem docela přehled, jak to tam chodilo a mám zkušenosti obdobné jako Míša. U nás tenkrát jedno dopoledne (od 8.30 asi do 11.30) stálo 50 Kč s tím, že děti musely mít sebou jak svačinu, tak i pití. Tak od těch 8.30 do 9 hod. se děti scházely s tím, že si mohly volně hrát s hračkami, které tam byly k dispozici. Pak většinou malovaly nebo dělaly nějakou rukodělnou činnost, popř. jim paní učitelka četla pohádku, učily se básničky apod. v herně (v průběhu měly přestávku na svačinu). Na posledních asi 45 minut chodily do velkého sálu – různé pohybové hry, tanečky, hry s míčky apod. Minimálně před svačinou a před odchodem do sálu je paní učitelky posílaly vyčůrat (takže si za ten víc než půlrok nepamatuji žádnou „nehodu“). Pochopitelně se tohle rozdělení nedodržovalo nijak striktně. Jen pro úplnost dodávám, že tyhle informace jsou skoro 4 roky staré, ale pokud vím funguje to tam stále, jen možná v trochu pozměněné podobě (a asi ta cena bude dneska už taky vyšší)
Myslím, že takováto dopoledne pro neškolkové děti fungují ledaskde. Jen u nás na sídlišti je pokud vím pořádá (nebo pořádal) Dům dětí a mládeže, Rodinný klub Benjamin a zmíněný Kulturní dům. Někde něco podobného možná dělají i mateřská centra – aspoň mám pocit, že jsem to někde četla. Pokud jsi z Prahy a je pro tebe dostupné Jižní Město, můžu Ti napsat telefony na zmíněná zařízení, aby sis mohla zjistit současnou situaci.
Pokud jde o problém vyplácení rodičovského příspěvku – je otázkou, zda se návštěva tohoto programu považuje za návštěvu zařízení pro předškolní děti obdobné MŠ nebo jeslím ve smyslu § 30 odst. 2 zákona o státní sociální podpoře (zák. č. 117/1995 Sb.). Podle mého názoru ne, řekla bych, že tento program má charakter placeného kroužku a jeho návštěvou nárok na rodičovský příspěvek nezaniká. Ony totiž odbory státní sociální podpory nejsou podle mého názoru ani schopny prověřit, zda dítě nějakou takovouto aktivitu navštěvuje (vzhledem v různosti jejich pořadatelů) – na rozdíl od mateřských školek, resp. jeslí, které bývají obvykle napojeny na rozpočet obce, která jejich provoz financuje a má tedy možnost si i ověřit, zda dítě, jehož rodiče o rodičovský příspěvek žádají, do školky chodí či nikoliv. Ovšem, jak by se to posuzovalo v případě, že by na Tebe někdo cíleně upozornil, to nevím.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Do školky 2x týdně při mateřské Zora, 3 letá Jitka 24.10.2000 22:42
*Re: Do školky 2x týdně při mateřské Míša, syn 3 a 3/4 25.10.2000 8:28
**Re: Do školky 2x týdně při mateřské Katka( dcera 3 roky,syn 1 rok) 9.11.2000 21:36
*Re: Do školky 2x týdně při mateřské Stáňa(40)+Ondra(6,5) 27.10.2000 14:40
**Re: Do školky 2x týdně při mateřské Míša, syn 3 a 3/4 27.10.2000 21:20
*Re: Do školky 2x týdně při mateřské Jitka, dcera 2,5 roku 14.11.2000 13:38
**Re: Do školky 2x týdně při mateřské Víťa 17.11.2000 21:51
***Re: Do školky 2x týdně při mateřsk... Jitka, dcerka 2,5 roku 21.11.2000 15:15

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.