| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

25.6.2004 9:47:58 Vendula

Myomy - laparoskopická operace

Ahoj Jano,
Je mi 32 a před 2 roky jsem po ultrazvukovém vyšetření zjistila,že mám 3 myomy na děloze a to ve velikosti 7 cm, 2,5cm a ještě malinký myomek. Žádné potíže kromě špinění od doby ovulace po menzes jsem neměla,jen mi trošku připadalo,že jsem měla jakoby nafouklé břicho.
Gynekolog mi řekl,že to nic není,(ještě před ultrazvukem asi netušil,že je poměrně velký ) a nahmátl ho při běžném gynekologickém vyšetření,nejde o rakovinotvorný nádor,takže se není čeho obávat a kdybych neplánovala rodinu a nějak by dále nerostl ,nebo nějak nepřekážel,patrně bych na žádnou operaci nešla. Jenže jsem měla obavy,že v případě otěhotnění by i nadále mohl myom růst a mohl by vadit vývinu plodu,rozběhl se kolotoč,jak se myomů zbavit.
Podstoupila jsem tedy laparoskopickou operaci. Operace běžně trvá asi hodinu. U mne se to sice protáhlo na něco přes tři,ale to bylo vzhledem k velikosti těch nežádoucích "potvor" . V nemocnici jsem byla asi týden,lékař mi doporučil asi tak rok neotěhotnět,aby se stačila děloha zhojit a zregenerovat (jeden myom zasáhl do dělohy a mohlo by hrozit nějaké nebezpečí poškození ).
Teď jsem po dvou letech těhotná,čeká mě sice kvůli operaci rizikové těhotenství ( pokud bude vše probíhat bez komplikací,upozornili mne předem,že ke konci si mě pro jistotu nechají v nemocnici ),ale nemáš se čeho obávat.
Držím Ti palce,pokud by ses chtěla na cokoliv ještě zeptat,tak mi napiš,pokusím se Ti na to odpovědět.
Drž se a nemusíš se nějak zbytečně plašit.
Ahoj Vendula
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Myomy Jana 12.6.2000 13:20
* Myomy - laparoskopická operace Vendula 25.6.2004 9:47

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.