| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

26.10.2000 19:16:45 Jitka, 40 týden

Jak je před porodem...

Rodinu sleduji od samého počátku mého těhotenství, které už se blíží pomalu k vytouženému cíli – každým dnem by se nám měl ten drobeček narodit. Často jsem zde našla zajímavé informace a rady, které mi pomohly prožít celých devět měsíců v naprosté pohodě. Dnes nemám žádný dotaz jen se chci s někým podělit o to jaké to je s blížícím se porodem.
Přibrala jsem 11,5 kg a přes pupík mám 94 cm, miminko leží hlavičkou dolů a všechny kontroly potvrzují, že je vše jak má být . Od konce 38. týdne se pozvolna otvírám, tento týden mě trochu překvapilo slabé špinění, které ale také souvisí s otvíráním děložního hrdla kdy odchází tzv. zátka.
Stále častěji cítím stahy a jednu noc už jsem měla pocit, že „je to tady“, ale nakonec jsem stahy s 15min. intervaly po 3 hodinách bdění zaspala. I přesto, že v posledních 2 týdnech trpím hodně na bolesti zad (kříže) a především křečemi do třísel a pánve, tak se snažím stále něco dělat ( i když za poslední 3 dny už většinu času trávím na pohovce s knížkou v ruce ). Ale co mám ve svém stavu a v našem malém bytě stále dělat, když už mám vše nažehleno, připraveno, okna umytá, všechny kouty vysmejčené? Prostě se už jen moc těším až mi to naše miminko položí na bříško. Věřím, že vše dopadne dobře a na porod se upřímně těším, což je možná i zásluhou předporodního kurzu, který jsem absolvovala a tak mám pocit, že alespoň trochu vím co mě čeká.
Přeji všem nastávajícím maminkám co nejvíce optimismu a ať Vám to uteče tak jako mne ( i když i to období s kopajícím bříškem je moc krásné ).
Jitka
PS: Milá Martino, jak jsi na tom Ty? Držím Ti palce, aby Ti také vše dobře dopadlo.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Jak je před porodem... Jitka, 40 týden 26.10.2000 19:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.