| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Re: Podolí- velkovýrobna poporodních depresí

Vážená slečno Křečková.
Váš příspěvek k problematice způsobu vedení porodu v ÚPMD Podolí mě skutečně zarazil a pobavil. Je převážně sestaven z frází a polopravd, omlouvá Vás však skutečnost, že jste do tohoto "skanzenu českého porodnictví - a to nejen svým vybavením " nastoupila teprve nedávno. Zajímala by mne Vaše dosavadní praxe jak místo, tak časově, že si troufáte vystupovat jako někdo jemuž dlouholetá praxe umožní kvalitní srovnání, nemluvě o poznání vlastní profese. Proto má Váš příspěvek nádech " koho chleba jíž - toho píseń zpívej".
Každý z nás se samozdřejmě může a má včas informovat o způsobu vedení porodu. Problém je však opačný: lékař a hlavně porodní asistentka by měli ženu profesionálně informovat a vysvětlit jí možnosti např. porodních poloh,jejich výhody či nevýhody a potom plně respektovat její volbu, byť by pro ně byla pracovně náročnější. To však v praxi není dost dobře možné, protože to ani lékaře, ani porodní asistentky nikdo nenaučil.
Mé ženě ihned po porodu kamsi neprofesionálně odnesli zdravého, donošeného syna(Apgar skore 1O,normální porodní váha ) a to přesto, že si to vysloveně nepřála. Neměla po porodu sílu na ně "výslovně" řvát a mě ještě teď mrzí, že jsem tam s ní nebyl, protože jsem hlídal naše druhé dítě. Podotýkám, že v porodnici byl klid - neprobíhalo dvacet porodů najednou. Proč to udělali? V televizi šel seriál? Stydlo jim kafe? Je vědecky dokázáno, že odnášet ženě po porodu dítě je vysloveně nevhodné ( neprofesionální- zrůdné!!! ). To byly prakriky před dvěma lety.
Je-li personál milý a profesionální můžete hodnotit pouze za to kraťoučké období, co jste v Podolí a to ješťe jen na svých směnách. My jsme s úrovní porodnického personálu nebyli spokojeni. Chování lékaře a zvláště jedné porodní asistentky bylo mírně řečeno nevhodné. Ženě se nepodařilo s nimi vůbec navázat kontakt a věřte mi, že závada nebyla na její straně. Můžu Vám podat podrobnější vysvětlení, budete-li si to přát.
A teď k porodnímu plánu: pochybuji, že si budoucí, informovaná maminka do svého porodního plánu napíše přání, které vyloženě ohrožuje život její nebo miminka. To jste přehnala a mám pocit, že podceňujete rodící ženy. Můžete mi alespoň jedno takové přání napsat, které ohrožovalo život matky a dítěte a vy jste ho musela odmítnout.
A na závěr. Máte zkušenosti s vlastním porodem? Probuďte se - poučte se ze zahraniční literatury. Vycestujte na zkušenou do zahraničí, ať máte srovnání. Udělejte jako profesionál něco pro sebe a také pro české
porodnictví - z Vašeho příspěvku je vidět, že to myslíte dobře - to však nestačí.
Přeji hezký den.
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Re: Podolí- velkovýrobna poporodních dep... jana křečková 24.10.2000 19:2
*Re: Podolí- velkovýrobna poporodních d... Richard Novotný, dvouletý syn bohužel narozen v Podolí 25.10.2000 5:3
**Re: Podolí- velkovýrobna poporodních... kATY aESTERKA 7.3.2003 14:16
***Re: Podolí- velkovýrobna poporodní... Kacka 7.3.2003 19:21
***Re: Podolí- velkovýrobna poporodní... Lukáš 7.3.2003 22:43
****Vysmech neni na miste Pavla 25.3.2004 12:33
***Re: Podolí- velkovýrobna poporodní... malicek 22.3.2003 15:36
*Re: Podolí- velkovýrobna poporodních d... Richard Novotný, dvouletý syn bohužel narozen v Podolí 25.10.2000 5:3
**Re: Podolí- velkovýrobna poporodních... pavlina a samuel 19 mesicu 4.11.2008 7:27
***Re: Podolí- velkovýrobna poporodní... Žžena 4.11.2008 8:21
****Re: Podolí- velkovýrobna poporod... pavlina a samuel 19 mesicu 4.11.2008 9:26
*****Re: Podolí- velkovýrobna popor... pavlina a samuel 19 mesicu 4.11.2008 9:37
*****Re: Podolí- velkovýrobna popor... Žžena 4.11.2008 9:51
******Re: Podolí- velkovýrobna pop... pavlina a samuel 19 mesicu 4.11.2008 10:22
*******Re: Podolí- velkovýrobna p... Simča 4.11.2008 12:48
********Re: Podolí- velkovýrobna... pavlina a samuel 19 mesicu 4.11.2008 13:25

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.