| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jíme zdravě

20.10.2000 14:04:05 Stáňa(40)+Ondra(6,5)

Re: Jídlo v roce a půl?

Ahoj Lído,
já už jsem tu nějaká “moudra” ohledně jídel pro mrňousky dávala, ale už je to dávno, tak snad nebude vadit, když to do značné míry zopakuji.
Pokud má Tvá ratolest ráda rýži, zkus rizota – klasické, zeleninové nebo sladké ovocné. To klasické byla rýže + trocha pokrájeného vařeného masa (kuře, králík, krůta) + trocha vývaru z masa + trocha zeleniny (hrášek, mrkev). Zeleninové: rýže + hodně zeleniny (používala jsem hlavně mraženou trojkombinaci hrášek, mrkev, kukuřice) + trocha vývaru buď z té zeleniny nebo z masa (dávala jsem si kuřecí vývar zmrznout do formiček na ledové kostky). Na oboje lze nastrouhat trochu sýra. Sladké: rýže (vařená dost do měkka) + pokrájené podušené ovoce (u nás to byly nejvíc jablka, ale i meruňky, broskve, švestky) + spařené a pokrájené rozinky, dosladit, příp. vmíchat trochu bílého jogurtu nebo mléka .
Jinak jsem dělala ještě těstoviny se zeleninou – budˇ jen smíchané (+trocha rostl. oleje) nebo i s vajíčkem zapečené. Asi by se to toho dalo přidat i trochu vař. masa. No a pak dušenou zeleninu v různých kombinacích s bramborem nebo br. kaší na střídačku s masem a bez masa (to jsem v té době používala v podstatě jen z kuřete, králíka a krůty), husté zeleninové polévky, květák s vajíčekm a bramborem (ikdyž nevím, jestli tohle jídlo nepřišlo na pořad až trochu později než v roce a půl). Kaše jsem obměňovala jako ty přidáním ovoce (hl. banán, jablko), sypala jsem hlavně skořicí.
Snídaně u nás byly jednoduché – Ondra se děsně dlouho dožadoval pouze Sunaru, takže vydatnější jsem dělala až svačiny – většinou ovoce + jogurt, někdy kukuřičné lupínky, příp. přesnídávka. Odpoledně k svačině to bylo v podstatě stejné, jen jsem k tomu někdy přidala nějaké pečivo (rohlík, piškoty), občas jsem ovoce místo s jogurtem míchala s trochou tvarohu.
Takže jak vidíš, proti Vašemu jídelníčku žádný velký rozdíl. Přece jen je trochu omezený výběr surovin i způsobů přípravy. Já jsem si s tím proto velkou hlavu nedělala, jen jsem to pokud možno střídala, aby Ondra neměl dva dny za sebou úplně to samé.
Ještě mne napadá, že jsem tuhle viděla informaci o knížce „Polévky a kašičky pro nejmenší“ (autorka MUDr. Hofhanzlová – aspoň doufám, že si to pamatuji správně) – třeba by se tam našla nějaká inspirace. Mám dojem, že ji mají i v internetovém knihkupectví Studovna.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Jídlo v roce a půl? Lída 16.10.2000 19:17
*Re: Jídlo v roce a půl? Stáňa(40)+Ondra(6,5) 20.10.2000 14:4
**Re: Jídlo v roce a půl? Lída, syn 17m 20.10.2000 23:45
*Re: Jídlo v roce a půl? Jarca ,syn Davidek, 14 měs. 24.10.2000 22:14

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.