Vaše holčička Mařenka 28. týden
(Miminko je na světě již 216. den)

Cink! Že by lžička zazvonila o první zoubek miminka? V šesti až osmi měsících se začínají klubat první zoubky (dolní řezáky). Ne pro všechna miminka je to však bolestivá záležitost. K prořezání prvního zoubku může dojít i o pár měsíců později.

Co umí a dokáže?
 • Již vidí a slyší skoro tak dobře jako dospělí lidé.
 • Na předmět již sahá bližší rukou a uchopuje i malé předměty.
 • Směje se, ječí nebo křičí.

  Jak pomáhat ve vývoji a jak si hrát?
 • Gumová, nebo chladící kousátka pomohou při prořezávání prvních zoubků.

  Strava
 • Jako první nemléčnou stravu nabídněte miminku několik lžiček zeleninové polévky nebo ovocné šťávy. Jídlo na lžičce musí být dobře rozmixováno. Začínejte s jedním druhem, další druh přidávejte postupně po třech nebo více dnech. Lépe tak rozpoznáte případné reakce dítěte. Odmítá-li dítě novou chuť, počkejte týden a zkuste to znovu.

  Pro bezpečí a pohodlí vašeho miminka
 • Dáváte pozor, kde si vaše miminko hraje? Není postýlka nebo ohrádka umístěna na místě, kde by být neměla (např. u topení, kamen, elektrické zásuvky)?

  Všechny tyto informace jsou přibližné, to znamená, že vaše miminko některé dovednosti zvládne třeba dříve, nebo i později než je uvedeno. Všechny děti, stejně jako dospělí, jsou rozdílné, nelze se proto přesně řídit uvedenými dovednostmi.


  Změňte si nastavení:
  Nelíbí se vám formát v jakém vám tento mail chodí, chcete jej například bez diakritických znaků nebo v lepším grafickém provedení , nebo je vypočtený věk dítěte špatně?<%= myemail %>

  (C) 2001 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
  Napište nám!