| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Problémy se 7letým synem

27.3.2014 7:22:50   Mgr. Jitka Jeklová
Dobrý den,

syn to určitě nemá jednoduché, sama píšete, že jeho sestře je potřeba věnovat více času a určitě se už stalo, že na něj nezbývá. Asi sama tušíte, že to není správné. Na syna musíte mít co nejvíce volného času, je důležité si s ním povídat, nechat jej sdělit vše, co potřebuje, probírat s ním věci, které se udály a které ho třeba trápí.

S paní učitelkou promluvte, vysvětlete rodinnou situaci, požádejte ji o nápady, jak vše řešit jinak a možná lépe. Se stejnou otázkou se obraťte na odborníky (psychology, psychoterapeuty). Synovu živost a nemotornost zkuste zkonzultovat s lékaři - pediatrem, psychiatrem, neurologem. Záleží na domluvě mezi Vámi a ostatními odborníky.

Zauvažujte o dlouhodobější spolupráci s některým z terapeutů. Nezdá se mi ideální, že syn je doma neustále stavěn do role, že je mu ublíženo a on se bránit nesmí. Pak je možné, že si to vybíjí ve škole. Je třeba najít jiné vhodné řešení, které by byl syn ve svém věku schopen akceptovat. A i dítěti s autismem je možné nastavovat určitá pravidla, obraťte se na odborníky do speciálně-pedagogického centra, které se věnuje autismu a mentální retardaci.

A skutečně se nebojte komunikovat s odborníky a hlavně paní učitelkou. Tito lidé by Vám měli ve složitých situacích dokázat pomoci.

Přeji hodně času na obě děti a hodně sil.

Jitka Jeklová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.