| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re: Vytrhávání vlasů u šestileté dcery

2.1.2014 9:45:08   Mgr. Jitka Jeklová
Dobrý den,

pokud se popisovaná situace objevuje u dětí, může se jednat jen o zlozvyk podobný okusování nehtů. A tento zlozvyk se nejčastěji objevuje v době, jak sama píšete, když se dítě nudí. Také se může jednat o situace, kdy dítě je dlouhodobě přetížené, ve stresu. Doporučila bych zkusit vydržet s vysvětlováním, ale pokud se situace nezlepší, zvážila bych skutečně návštěvu odborníka, ideálně dětského psychologa, nebo psychiatra. Prozatím zkuste třeba zavést dcerce deníček a zapisovat, kdy si vlasy trhá, co jste ten den dělali, jaká byla doma atmosféra, co dcerka zažila a co mohlo být pro ni náročné a možná společně najdete, co je spouštěcím mechanismem chování, které je tak závažné.

Jakmile se totiž tatáž porucha objeví u dospívajícího nebo dospělého, může se jednat o trichotillomanii, které je obtížně zvládnutelná. Navíc se někdy pojí i s pojídáním vlastních vlasů a pak může být i život ohrožující.

Držím palce, ať se podaří situaci uklidnit a zvládnout a pokud by potíže přetrvávaly, s návštěvou odborníka neotálejte.

Jitka Jeklová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.