| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nejprve příkrm a pak kojení

31.1.2012 19:23:54   Lucie
Dobrý den,

mám 6týdeního chlapečka - ke kojení přikrmuji. A chci se zeptat, jestli to můžu obrátit,že bych dala nejprve příkrm a pak kojila. Pro vysvětlení mého dotazu začnu trochu ze široka.
Laktace se mi spustila až týden po porodu, musela jsem začít s UM a té jsem se bohužel nezbavila, ani když jsem začala kojit a nyní dopoledne přikrmuji 30ml a odpoledne 60ml. Má však často bolení bříška a ´prdíky i přesto, že přikrmuji Nutrilon Anti-Colics(zkoušela jsem Sab Simlex, Probiotické kapky, piju fenyklový čaj, vyloučila jsem všechny nadýmavé potraviny). Pediatrička mi řekla, že mám kojit max.20 min a pak hned příkrm, aby při delším kojení nenasával vzduch a domnívá se, že to je jádro problému, protože jsem ho kojila i hodinu- myslela jsem, že se dostatečně napije mého mléka a už nebudu muset dávat příkrm, což bohužel nefungovalo a stejně plakal. cucal si ručičku a hlasitě mlaskal - utišil se teprve až dostal "svoji lahvičku". Jí po třech hodinách, sám se budí, ale hned chce jíst-vsteká se a křičí - že ho nemůžu ani přebalit a pak hltavě saje z prsu. Když jsem ho zkoušela budit dřív - byl klidnější, protože nebyl ješte tak hladový, ale tím jedl častěji a nabral za deset dní 570g, takže jsem zase přešla na tříhodivé intervaly (v noci se zbudí po 5-6hodinách). Teď jsem mu několikrát dala nejprve příkrm - (přikrmuji lahvičkou)je u toho klidnější,nepláče(asi, že mu to teče snadněji), pak ho přiložím k prsu a nesaje tak hltavě. Můžu tedy takto pokračovat?. Co se týká bolení bříška a prdíků - je možné, že to způsobuje kombinace mateř.mléka a umělé výživy?
Děkuji předem za odpověď
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.