| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Zápal plic a černý kašel

22.11.2011 18:35:28   Růžena
Dobrý den, prosila bych o radu. Mé dceři jsou 4 roky. Asi před 6 týdny skoro 7 mi dcerka začala kašlat. Byl to zpočátku suchý kašel. po dvou dnech se k tomu přidával ošklivý stěkavý zvuk, a začala hrozně kašlat jako když máte oteklý hrtan a nemůžete nic a hrozně to bolí. byl to tak hrozný zvuk že mi bylo hned jasné že to nebude jen tak nějaký kašel. Ihned jsme šli k paní dokrorce která kašel a rýmu zhodnotila jako laringytídu. Nález na poslechu neměla. Doktorka řekla že na to v podstatě nic není, a měla jsem dávat jen sirup na suchý kašel ( dávala jsem stoptusin) priznicové obklady na krk. Teplotu měla jen jeden den 37,8. Po více jak týdnu sice kašel i rýma trochu ustoupila ale to jsem s dcerou mezitím radši ještě došla na ORL,
kde naám dali a teˇjsem zapoměla název sirupu. Nic méně po tomto sirupu se zdálo že kašel ustoupil. Já jsem musela jít do nemocnice na operaci kolena. A tak dítě muselo jít do školky. Po 4 dnech jsem opět na dceři poznala že se to opět vrátilo, rýma a kašel jestě silnější a hrozivější než předtím. to už byl ale patý týden, a dcerka začala mít obroské výbuchy a záchvaty kašle. Ten den kašlala hrozně a já už to nemohla poslouchat dala jsem jí v sedm večer Stoptusin v domnění že se to trošku uklidní. Ba naopak, Stoptusin byla jako rozbuška a dcera měla záchvaty kašle až do tří hodin do rána. Druhý den hned ráno jsme došli k doktorce a při popisu co jsem jí řekla, řekla že by to mohl být černý kašel. Nasadila Klacid 3,5 ml po 12 hod, (řekla radši 4 ml)Prednison,Prothasin na noc. Udělali RTg plic ( byl zápal plic), odběry krve na mukotika atd. Výsledky vše negativní. Po další kontrole dodatečně ješte serum na černý kašel. Po deseti dnech čekání na výsledek ( dnes) se výsledek potvrdil pozitivní na černý kašel. Mezitím jsme byli ješte posláni do nemocnice protože Klacid nám nezabíral a dcera pořád hrozně kašlala. Tam si nás nenechali, změnili atb na Augmentin duo ( v lékarně mi dali Amoksiklav). 5 ml po 8 hod. A stal se zázrak. Po prvních dvou dávkách byl ihned znát zlepšení a ošklivý zvuk kašle nebyl tak hrozivý a kašel se zlepšoval. Dnes 7 týden počátku laringitýdi až do teť kašel pořád máme ale ne už tak hrozný. Zvuk mě sice ještě někdy znepokojí. Vím že píši hrozně zdlouhavě ale ostatní to bude možná také zajímat. Má otázka je zda bylo možné že zápal plic měla dcera od počátku jen to nikdo nepoznal, je Amoksiklav lék který by nás vyléčil, jak dlouho je dcera infekční pro okolí když bere tyto atb a jak dlouho asi tak mám očekávat že budeme ještě kašlat? Doktorka mi říkala že děti někdy kašlou i půl roku? Je to prosím možné? Děkuji za odpověď.
Názory k dotazu (1 názorů)
černý kašel Lucka 21.6.2012 13:30

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.