| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Těhotenství a rizikové pracoviště

26.8.2011 16:54:50   Radka
Dobrý den,
je mi 35 let, mám jedno dítě, pracuji v genetické laboratoři a jsem ve 12 týdnu těhotenství. Od druhého měsíce trpím ranními nevolnostmi a střídáním tlaku (ráno 80/45 odpoledne i 140/100). Zatím jsem v pracovní neschopnosti, kterou mi napsala obvodní lékařka, právě kvůli potížím s tlakem.
Při poslední prohlídce (minulý týden) u svého ošetřujícího gynekologa jsem mu vylíčila obtíže. Nevěnoval jim žádnou pozornost.
Dále jsem ho upozornila , že pracuji s chemickými látkami, které mají teratogenní a mutagenní účinky a také s infekčním materiálem.
Poradil mi, ať zažádám svého zaměstnavatele o změnu pracovního zařazení a pokud mi zaměstnavatel písemně odpoví, že toto nelze, teprve pak mi může napsat pracovní neschopnost.
To jsem také udělala. Zaměstnavatel však chtěl odborné posouzení od gynekologa, samozřejmě také písemně, že skutečně není vhodné, abych v laboratoři setrvávala.
Ošetřující gynekolog se brání, že zaměstnavatel, má vědět v jakém provozu pracuji a zda je pro těhotnou dle platných předpisů vhodný či ne.
Dostala jsem se do začarovaného kruhu, což můj nynější zdravotní stav nijak nezlepšuje. Nedovedu se představit, že mám chodit do zaměstnání skoro v mdlobách a ještě pracovat v laboratoři....
všechny testy provedené u plodu jsou v naprostém pořádku, alespoň tak. Děkuji za odpověď. Ing. Radka Vrzalová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.