| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Bulimie

20.7.2011 14:26:10   Bc. Michaela Bartáková, DiS.
Dobrý den, Laro!
To je naprosto v pořádku, že se cítíte lépe v anonymitě – má to tak hodně osob s PPP. Je úžasné, jak se s tím perete, je vidět, že jste udělala velký pokrok – gratuluji!!
Hledáte radu, jak bulimii překonat definitivně a jak se naučit řešit stresové situace zdravým (přiměřeným) způsobem. Potřebovala bych ale vědět, co jste až doposud vyzkoušela, abych Vám neradila něco co už třeba pár let zkoušíte a nezabírá to.
Pokusím se tedy nyní (bez potřebných informací) pouze stručně.
Základem léčby PPP je zajisté psychoterapie – to je právě klíč k tomu, abychom toto onemocnění pochopili, zjistili jeho příčiny a ty odbourali – tedy pravděpodobně ve Vašem případě – naučit se v rámci psychoterapie zvládat stresové situace jiným způsobem než za pomoci jídla. Ale též naučit se znát svoji hodnotu, naučit se říkat ne, naučit se odpočívat, relaxovat, lépe se prosadit, stát si za svým. Pokud byste měla zájem o poskytnutí kontaktů na psychoterapeuty, stačí napsat.
Jako doplňkovou péči lze chápat nutriční poradenství – problém se někdy může týkat nejen psychiky, ale i velmi špatně sestaveného jídelníčku.
Dále doporučuji všem svépomocné manuály - knihy, které jsou plné rad a návodů jak PPP překonat. Nabídku této i jiné literatury můžete najít na stránkách www.anabell.cz.
Poměrně důležité je zapojit vše co se dá najednou. Tedy: docházet pravidelně na psychoterapii, navštívit nutričního poradce, doma pracovat dle svépomocných manuálů a případně ještě navštěvovat svépomocné podpůrné skupiny pro osoby s PPP nebo třeba arteterapii pro osoby s PPP.
Pokud by Vás nějaký druh pomoci zaujal, klidně napište, ráda Vám o něm poskytnu bližší informace případně i kontakty.
Držím palce, ať je stále lépe a lépe!!
Názory k dotazu (2 názorů)
poruchy prijmu potravy severka 5.1.2012 20:8
*Re: poruchy prijmu potravy 1Andulka 14.1.2012 19:10

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.