| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Vývojová dysfázie

4.2.2011 11:21:11   Jana
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně 5,5letého syna. Začal pozdě mluvit, více se rozmluvil v 3,5letech, do té doby pouze gesta, slovíčka jako mama, citoslovce... Teď se dá s ním docela domluvit, ale učí se pomalu, obtížně hledá slova. Navštěvujeme logopeda, chodí od 4 let do logopedické školky, kde je co půl roku vyšetřován paní ze speciálního pedagogického centra. Diagnozu ma vývojovou dysfázii - narušení komunikačních schopností. Nikdy jsme neabsolvovali vyšetření na foniatrii, neurologii... Syn trpěl hodně na usazené rýmy - je atopik, byla mu odstraněna nosní mandle,témeř neslyšel na jedno ucho, kontrola po měsíci - sluch v pořádku. Na zahlenění trpí stále, dýchá pusou. Zajímalo by mě, zda je tato péče dostačující - logopedická školka, SPC nebo by jste nám doporučila i speciální vyšetření u vás??
Mohli by mu pomoci nootropika? Má odklad školní docházky, poznává barvy, tvary, podepíše se, ráda bych, kdyby mohl absolvovat běžnou základní školu, je to vůbec s takovou diagnozou možné? Pokroky dělá stále, ale dělá mu v řeči problém třeba delší vypravování.. Děkuji vám za odpověď. Jana
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.