| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Lehátka pro kojence - jak dlouho v něm nechat dítě?

31.1.2011 16:10:44   Naďa
Dobrý den,

mám dotaz k lehátkům pro kojence - budu konkrétní a uvedu značky spolu s odkazy na foto produktů - momentálně mám lehátko/sedátko Brevi Baby Rocker co.99, jež nelze upravit do vysloveně rovné polohy, pokud by pomohl odkaz, pak tedy: http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.php?IDZ=2083
a jelikož naše 2-měsíční miminko v něm opravdu rádo odpočívá i usíná a po přenesení do postýlky se často budí, tak se obávám, abych ho nenechávala v něm trávit času přespříliš.Slyšela jsem, že názory odborníků zní nechávat dítě v tomto věku v lehátku max.2h denně, je to pravda?Naše dítě v něm trávilo pár dní 2-3 x tolik času, než jsem zjitstila, že to není dobré, ale jen samé kusé informace.Raději jsem teď pořídila i druhou postýlku do obývacího pokoje, ale v ní není tolik spokojené - pochopitelně, zžejmě to není tak pohodlné a měkké.
Změní se něco, pořídím-li lehátko více ergonomického typu, jako je např.Lasco od Babypoint, viz.http://zidlicky-a-lehacky.heureka.cz/babypoint-lasco-cervena-lehacka/ ?
Kolik hodin denně bych v něm pak miminko směla nechat trávit?Opravdu nerada bych mu přivodila nějaké psychomotorické problémy či mu tímto křivila páteř apod.
Snažím se pobyt miminka v lehátku dle posledně nalezených informací omezit na minimum.
A ještě, prosím, odkdy je tedy bezpečné nechávat dítě v této poloze déle a jak dlouho? Možná to není ideální v žádném věku či prvních několik let, ráda bych v tomto měla jasno.
Často se také uvádí, že by miminko mělo trávit dost času polohováním na bříšku (nikoliv při spánku), my to praktikujeme pouze při cvičení, doporučené pediatrem.Kolik času je v této poloze pro dítě denně ideální, prosím Vás?

Předem velmi děkuji za Vaši reakci.

Naďa
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.