| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Problém se spánkem 20m dcery

4.1.2011 9:55:33   Dagmar
Dobrý den paní doktorko, prosím Vás o radu.
Máme téměř 20měsíční holčičku a posledních 14 dní se u ní projevily problémy se spánkem. Do té doby usínala okolo 20. hodiny a probouzela se tak v 6 až 6:30 hodin. Celá noc probíhala bez jakýchkoliv problémů. Poslední dobou se ovšem probudí okolo půlnoci, vzteká se, nechce být v postýlce a usne až tak za 3 až 4 hodiny. Nepomáhá utěšení, pohlazení, dudlík ani čaj. Po celou dobu od jejího probuzení (s ohledem na sousedy – bydlíme v paneláku) ji máme u sebe v posteli nebo s ní chodíme po bytě a snažíme se jí různě zabavit. Vím, že toto není správné řešení, ale ten její vzteklý pláč/řev je nesnesitelný.
S růstem zoubků tento problém zřejmě souvislost nemá, protože má již 16 zcela narostlých zoubků. V poslední době neprodělala žádné očkování, nedošlo ani k žádné změně v jídelníčku či režimu dne, není ve stresujícím prostředí ani neprožila nějakou nepříjemnou událost.
Paní doktorko, chtěla bych se zeptat, jestli je to třeba jen takové přechodné období vyskytující se v tomto věku nebo může být problém v něčem jiném. Lze např. tuto situaci řešit nějakými vitamíny či kapičkami do čaje? V létě nás takhle "zlobila" dva dny a pak se to srovnalo, ale teď už to trvá dva týdny.
Děkuji Vám za každou radu.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.