| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Jaké hlásky by mělo správně vyslovovat 4leté dítě?

12.8.2010 16:15:24   Franziska - 4letá dvojčata
Hezký den, na konci října 2010 budou mým dcerám 4 roky.
Umí zpívat dlouhé písničky, recitovat pohádky i je převyprávět,ale chci se zeptat,co vše už by měly správně umět - zatím neměkčí - říkají de,te,ne místo dě,tě,ně - mělo by se začít tomu napomáhat třeba vložením prstu do pusy za vedení logopedky?
Adélka při hlásce L nezvedá jazyk,nechává ho dole,ale jinak jazyk zvednout umí nahoru na patro,když jí řeknu,aby pohladila horního patro,měla by se tato hláska už začít vyvozovat? Nebo této hlásce předchází právě naučení se měkčení a pak teprve se může začít s případným vyvozováním L?
Natálce při S jazyk trošičku vykukuje mezi horními a dolními zoubky, je to také tím,že zatím neumí udělat z jazýčku ruličku při měkčení?až bude umět měkčení,naučí se správně S?
Dá se najít příčina,proč dítě hlásku začne vyslovovat špatně?Je možné to nějak vysvětlit,proč se to objevuje?(u porodu se nic nepřihodilo,byly porozené císařským řezem v plné mé narkóze.je pravda,že ke konci těhotenství jsem měla vysoký krevní tlak a že se narodily ve 34.týdnu těhotensví.)
Děkuji za informace.
Zdeňka
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.