| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Přímá adopce za pomoci sociální pracovnice

25.7.2010 10:55:51   Lucie D.
Dobrý den,

někde na internetu jsem četla, že je možné adoptovat i přímou adopcí dítě anonymně, když biologičtí rodiče a schválení zájemci o osvojení nezávisle na sobě vyhledají sociální pracovnici příslušného úřadu, se kterou vše nejdříve samozřejmě domluví telefonicky .
Ta jim prý může pomoci v roli zástupce dítěte, aby se vše projednalo anonymně. Je to pravda?
Prý je to ted něco nového, od ledna 2010.
Úřad sociálně právní ochrany dětem chce tímto pomoci při řešení stále častějších případů přímé adopce, kdy jde především o to, aby vše probíhalo rychleji a také o to, že jak biologičtí rodiče tak i ti případní náhradní nechtějí, aby bylo dítě umístěno v ústavu, aby několikrát měnilo prostředí, lidi kolem sebe atd. Tím se přeci obzvláště v případě dětí starších půl roku maximálně sníží citové strádání dítěte a tak mi to připadá jako skvělá možnost.
Jsme schválení žadatelé, a přes internet jsme zkontaktovali rodinu, která se z vážných důvodů nemůže postarat o své dítě batolecího věku. Nechceme však zatím podat návrh na soud přímo, protože anonymita je pro nás v případě adopce pochopitelně dost důležita. A tak by mě zajímalo, jestli naše legislativa toto umožňuje, nebo jestli musíme podstoupit riziko bezanonymní adopce. Děkuji. Lucie
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.