| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dcera v téměř 16m stále nechodí

9.7.2010 23:54:30   Zuzka (Terezka, 16 měsíců)
Dobrý den,
mám dotaz ohledně dcery. Za tři dny ji bude 16 měsíců a stále sama nechodí. Od desátého měsíce leze po čtyřech a zároveň v té době se i postavila a začala obcházet po čtyřech. Ale každý nový pokrok jí jde velmi pomalu. V roce začala chodit za ruce, ale jen doma, venku odmítala, nenutila jsem jí. Ve 14ti měsících i za jednu ruku, ale opět jen doma, venku absolutně nemá zájem, jen po čtyřech. Teď, před dvěma týdny se naučila sama postavit v prostoru a dokonce ke mně i pár krůčků udělá, ale je strašně nejistá, při sebemenší nerovnosti hned padá, až mám pocit, jako by ji ty nožky ani neposlouchaly, nebo snad neunesly. Když před ní couvám, tak je schopná ujít i 10 kroků. Ale stále všechno jen doma a jen s mým podnětem. Sama udělá 1,2 krůčky od něčeho k něčemu úplně výjimečně.
Venku už docela pěkně začala chodit za jednu ruku, ale moc ji to nebaví, po čtyřech je to prostě nejlepší.
Už se na nás venku dívají i ostatní maminky, protože je fakt, že vypadá divně když na písku chodí 11ti měsíční děti, o hlavu menší, a Terezka tam mezi nima leze po čtyřech.

Kamarádčin syn celý ten proces(postavení se, chození kolem nábytku a samostatné chození) zvládl těsně před svým rokem během jednoho měsíce. A Terezce to trvá už půl roku, začíná mě to znepokojovat.
Děkuji za odpověď.
Zuzka
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.