| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Odklad školní docházky

13.5.2010 10:30:04   Váhající mamina
Dobrý den,
dcerka měla v dubnu 6 let a v září by měla nastoupit do školy. Bohužel, začala mluvit hodně pozdě (4 roky) a stále špatně mluví (nezvláda sykavky, r, ř a taky dělá gramatické chyby, napr. někdy vynechává predložky.) Navštevujeme logopedii, před 7 měsícmi sme podstoupily odtranění nosní mandle a zavedení ventilačných trubiček to obou uší (měla diagnostikovánou nedoslýchavast, teď OK). Poté se řeč začala hodně zlepšovat, ale myslím, že do září se štestím stihneme asi jen sykavky.
Byly jsme v PPP a paní psychologička nám jen potvrdila, co víme. Řeč je jediný problém. Bylo nám řečeno, že špatná výslovnost r a ř je v první třídě ještě tolerována, rozhodnutí je na nás. Dcerka jsi vědomá, že špatně mluví a že někdy jí lidé nerozumí. Myslím, že i z toho důvodu mluví málo (správa z poradny: mluví pouze když je tázaná). Je spíš nesmělá, "ve školce ve frontě na bonbony" vždy počká, až přijde na ní řada. Na druhé straně je usilovná a i doma si říká o pracovní úkoly. Paní učitelka ze školky nám řekla, že ve škole bude mít obrovský handicap a může mít potíže se čtěním a psaním a že by jí rok ve školce pravděpodobně pomohl. Dcerka by do školy chtěla jít, babičky představu odklady snáší hodně těžce a snaží se nás presvědčit, že je zrelá a tlačí na nás. Ja mám však strach, aby dcerka kvůli řeči nezačala školu špatně - z logopedie vím, že na otázku odpoví jen, když má 100% jistotu a i ze školky mám pocit, že neví dát najevo všechny své znalosti. R máme i v přijmění a mám strach, aby se jí děti neposmívaly. Kterým faktorům by jsme podle Vás při konečném rozhodnutí měly dát největší váhu?
Názory k dotazu (1 názorů)
Není kam spěchat Gajka + 2 2.7.2010 21:38

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.