| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Výslovnost R, Ř

14.4.2010 17:25:12   Katka, 7,5 letá neteř
Dobrý den paní doktorko,
ráda bych se zeptala na svoji 7,5letou neteř, která má problém s výslovností R,Ř. Před půl rokem vyměnili logopeda s tím, že jim bylo řečeno, že dosavadní nácvik pomocí "D" byl nevhodně zvolený, protože neteř toto písmenko špatně vyslovuje - vystrkuje jazyk. Takže teď nacvičují výslovnost D a také L, které pokud se soustředí řekne 100%, jinak tak na 70%. Někdy se jí podaří říci Ř, ale když se moc snaží, tak to drnčí v krčku. Bohužel většinou ř nahrazuje čistým ž,č,š a tak její mluva zní dosti šišlavě (dobže, čeba,..). Moc mě to mrzí, je to šikovná holka, která 1.třídu zvládá bez problémů a ačkoliv navštěvuje logopedii 1x za 14 dní (je to dostatečné?) a myslím si, že i doma cvičí, nevidím v její řeči žádný posun.
Děkuji za radu zdali by jste nám mohla doporučit nějakého logopeda v Plzni nebo bude-li výhodnější navštívit Vaši poradnu. Předem děkuji za odpověď.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.