| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Sociální přídavky a dárky

28.2.2010 17:39:14   Pěstoun
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. S manželkou jsme si vzali do pěstounské péče větší dítě. Pobýval u nás již od prázdnin v tzv. prodloužených krátkodobých pobytech v rodině. Soud proběhl na podzim, ale nabytí právní moci bylo až 31.12.2009. To se stalo i našim známým, ale problém, na který se chci zeptat je takový, že oni dostali přídavky na dítě od 7/09 až 12/09. My jsme dostali pouze za prázdniny až v listopadu, podotýkám, že jsme mu je dali ve formě kapesného, protože byly jeho. Také bych se chtěl zeptat, jak je to s dary k svátku a vánocům, protože známí si jeli do zařízení i pro tyto věci, nám bohužel ředitel zařízení řekl že na to nemá nárok, protože jde do rodiny tak co by víc prý chtěl?! Nevím kde je pravda a nenašel jsem zatím nikde žádnou úpravu jak je to s přídavky a dárky pokud je dítě "vedeno" v dětském domově, ale pobývá v rodině. Vím, že píšu asi nesrozumitelně, ale pokud mě někdo pochopil prosím moc o radu. V zařízení, kde jsem si dítě bral se na mě dívají dost špatně.
Zažil někdo z Vás také takový problém? Pokud by to bylo možné rád bych aby jste mi odepsali na výše uvedený email. Děkuji
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: Prosím o radu Pěstoun 1.3.2010 21:55

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.