| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Opožděný vývoj v 8 měsících

8.2.2010 15:15:56   Alex
Dobrý den.
Mám syna, teď mu bude 8 měsíců a ještě sám nesedí, nezkouší ani lézt a celkově je dost neaktivní. Pouze v leže na zádech kope nožičkama a mlátí ručikama, a když se chová, tak péruje nožkama jako by se chtěl postavit. Má dost velkou sílu, přesto se sám neumí chytit a přitáhnout, a když si má natáhnout, nebo dolézt pro nějakou hračku, najde si způsob, jak si ji přitáhnout (třeba tím, že tahá prostěradlo, až si ji přitáhne), nebo to po chvilce snažení prostě vzdá. Ručičky skoro pořád drží v pěstičkách. I na podněty z okolí reaguje později než jiné děti jeho věku.
Může to být třeba i nadváhou, protože již na půl roce měl 8kilo, pritom jeho porodní váha byla 3,1kg. Navíc nosil o měsíc dýl široké bylení a ještě teď ho nosí přes noc, takže i tím je dost nepohyblivý.
Ráda bych Vás požádala o radu, jestli mám jít na nějaké vyšetření, nebo co s ním dělat, protože mám obavy, abych něco nezanedbala.
Děkuji předem za odpověď. Alex
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.