| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Ztráta mléka v prsu po abscesu

30.1.2010 20:43:53   Katka, syn 3 měsíce
Dobrý den paní doktorko,

mám 3 měsíčního syna, který hodně rád od narození pije a zatím krásně prospívá. Kojit jsem začala i přes plánovaný císařský řez hned druhý den v porodnici. Po příchodu domů se mi asi po 2 týdnech udělala retence, která ani přes pomoc zkušené laktační poradkyně nešla rozmasírovat ani odsát a nakonec se z ní stal zánět a později absces, který mi přesně na konci šestinedělí rozřízli a vyčistili. Po celou dobu jsem z nemocného prsu i přes velké bolesti kojila, později i s drenem. Malý pořád prospíval a z prsu byl ochotný sát i když se u něj trochu rozčiloval.
Teď se mi jizva už krásně zahojila, ale poslední týden v prsu nemá snad žádné mléko. Ze dne na den se syn u kojení z tohoto prsu začal kroutit, vztekat a bouchat ručičkama. Snažím se laktaci podpořit odsáváním a nabízím prvně z tohoto prsu, ale nevidím žádný úspěch. Davídek se pomalu k prsu už ani nechce přisát, pokud ho k tomu začnu nutit např. polohou nad ním, tak se rozpláče. Z druhého prsu pije krásně, ale po kojení jakmile ho odložím z náručí, tak se rozpláče také. Nevím jestli má hlad, nebo mu vadí, že jsem ho odložila. Pokud ho držím na klíně a nekojím, tak je klidný.
Prosím Vás o radu, jestli můžu ještě nějakým způsobem laktaci z operovaného prsu podpořit a pokud ne, tak jestli může tříměsíčnímu miminku stačit kojení z jednoho prsu nebo budu muset dávat umělou výživu. Ráda bych kojila dál, když jsem to vydržela do teď i přes předchozí problémy.

Předem velmi děkuji za radu!

Katka
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.