| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Hranice mezi prací, pohybem a odpočinkem v těhotenství

19.1.2010 16:12:18   SYLVA
Dobry den, jsem v 23+5tt a čekám dvojvaječná dvojčátka. Doma mám 2,5 letou dceru o kterou se starám více-méně sama, manžel je hodně pryč a babičky cca 350km daleko. Všichni me "straší" jak nic nesním dělat, atd. tak jsem se chtěla zeptat kde je taková hranice mezi prací a odpočinkem. Někdy mám z nich pocit, že nemůžu zvednout ani příruční tašku nebo jit si nakoupit či vysát nebo vytřít byt. Navíc nas do konce ledna ceka stehovani z bytu do RD - samozřejmě nic těžkého netahám, ale potřebuji občas něco uklidit a hlavně nás sbalit - to řeším tak, že si do místnosti položím krabici a nosím do ní věci po částech, ale i tak jsem na obavách zda tento pohyb není nebezpečný, někdy mám pocit, že moje okolí je nervozní vic než já a jen mě zbytečně stresuje.
Dcera je skvělá, moc se na miminka těší a moc mi pomáhá. Pochopila, že maminka má v bříšku miminka a nesmí jí nosit jen mazlit, dokonce už i na záchod zajde sama, takže jí nemusím zvedat jen jí max. přidržuji a to i když jde do vany. Jedině kam jí zvedám je do autosedačky neb tam se v kombinéze sama nedostane, ale i tak jedeme autem někam tak 2x týdne - dcera váží 15kg. Je fakt, že mě občas trochu pobolívá bříško, ale říkám si, že to je tím jak roste a kůže se rychle natahuje, ještě na konci listopadu na mě nebylo vidět že jsem těhotná a nyní mi začínají být malé věci, které jsem nosila před porodem dcery, tzn. že mi za necelé 2 měsíce bříško vyskočilo dopředu o cca 15-20cm.
Můžete mi říct Váš názor na tzv. hranici mezi práci/ pohybem a odpočinkem, přeci jenom my "mámy" od rodiny nemůžeme strávit těhotenství s nohama na sedačce a čekat že nás budou všichni obskakovat a všechno za nás udělaj. Navíc já jsem ten typ co by to ani nesnesl.
První těhotenství jsem měla bezproblémové, dceru jsem sice rodila v 38+4tt, a do porodnice jsem jela přímo z těhotenské jogy a rodila hodně rychle. Ještě v 5. měsíci jsem chodila na spining a až do porodu aktivně 2x týdně chodila na těhotenská cvičení a rovněž do 34. týdne pracovala.
Druhé těhotenství jsem bohužel potratila, ale hned v 6-7tt. Bylo to neplánované a věděla jsem to asi týden, ani jsem nestihla k lékaři, navíc jsem asi v prvních 14ti dnech těhot. byla na rentgenu zubů a nenechala jsem se přikrýt, takže jsem to částečně přikládala i tomu, a i když mi z toho nebylo lehce, překonala jsem to s rozumem.
Předem děkuji za odpověd. Sylva
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: Hranice mezi prací, pohybem a odpoči... Jana 27.1.2010 23:8

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.