| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Chůze po kolenou

12.1.2010 21:17:10   Zdena a dcera Kateřina
Dobrý den, dceři bude 18 měsíců a stále sama nechodí.
Od 10 měsíců lozí po čtyřech. Poprvé si stoupla v roce a dvou týdnech. Asi od 14 měsíců začala chodit ve vzpřímené poloze, ale jen po kolenou. Sama chodí kolem nábytku a za ruku. Bez opory např. uprostřed pokoje se ale sama nepostaví.
Když sedíme s manželem na opačných stranách pokoje a postavíme ji u sebe, ujde mezi námi i několik kroků samostatně. Bere to však spíš jako hru. Dokud jí to baví, tak chodí, ale pak se vrátí zpět na kolena. V "chůzi" po kolenou se tak zdokonalila, že je schopná téměř běhu a i když používá chrániče na kolínka, tak se obávám, zda to nemůže mít špatný vliv na její kolena. Máme pocit, že si na chůzi po kolenou příliš zvykla, vyhovuje jí a nemá potřebu vstát a chodit.
Jak ji motivovat k "normální" chůzi?
Narodila se v 39 týdnu, plánované SC, pro polohu koncem pánevním. Kyčle má v pořádku. Na neurologii jsme zatím nebyli. Naše dětská lékařka doporučuje počkat do ruku a půl. Jinak se vyvíjí normálně.
Děkuji za odpověď.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.