| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Skončení PP

28.12.2009 7:22:43   Dáša, pěstounka
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaká jsou naše práva a povinnosti po skončení PP.
Jsme větší pěstounské rodina, máme celkem 6 dětí. Nejstarší již má výuční list, ale bohužel nemůže najít práci. Bydlí zatím u nás. Další dva budou končit tento rok (maturita a výuční list, jeden chlapec je romský - šance na práci mizivá). Zajímalo by mě, jak to bude dál, jestliže ani tyto děti nenajdou práci, tzn. nebudou mít žádný příjem.
Neumíme si to představit. Když jsme si před lety brali děti do PP, chtěli jsme je dobře vychovat a připravit pro život. Nebylo to vždycky snadné. Sami jsme na nějaký pracovní postup museli víceméně rezignovat, takže nemáme žádné závratné příjmy, ale dokud dostáváme příspěvek na úhradu potřeb dítěte, dá se to zvládnout. Neumíme si jen představit, co bude dál - až nám přibydou další 2 děti bez práce, u kterých PP skončí, a které mají u nás trvalé bydliště. Pamatuje nějak stát na tyto situace? Nebo je to stejné jako po skončení ústavní výchovy, tzn. že děti máme "vypustit do ulic"?
Je to pro nás velmi depresivní, místo abychom byli na konci cesty, musíme se potýkat s existenčními otázkami.
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: Skončení PP Majka 30.12.2009 15:10

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.