| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Mluva 3letého chlapečka

22.12.2009 17:28:31   Edita,3 letý syn
Dobrý den,paní doktorko. Mám dotaz,týkající se mluvení synka(čerstvě 3 roky).
Do 2 let moc nemluvil,po 2 roce rychle slov přibývalo,později jednoduché věty. Asi ve 2,5 letech otázky typu,Co to je a co děláš,kde je tatínek apod.
Nyní ve 3 letech syn jeví zájem o povídání,knížky,zlepšila se i výslovnost,jen mi přijde,že by mohl mluvit v bohatějších a rozvinutějších větách. Někdy řekne pěkně i souvětí,ale spíše se uchyluje k jednodušímu vyjádření. Např.umí pěkně říci:Maminko,prosímtě dáš mi čaj nebo balon,ale raději řekne:Mami,dej čaj.
A ještě se chci zeptat,pořád o sobě mluví v ženském rodě(Už jsem se vyspala,apod), na otázku,co dělal u babičky není schopný odpovědět,musím mu hodně napovídat a ptát se,maximálně řekne,že se měl dobře a že babička má pejska. Jinak je šikovný,umí asi 6 básniček zazpívat,u knížky se snaží popsat,co kdo dělá,rád skládá puzzle. Myslíte,že je třeba s ním navštívit logopeda,nebo co dělat,aby řeč byla bohatější. Děkuji za odpověd.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.