| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Syn samorost

30.11.2009 13:02:54   Kopretina
Dobrý den,
chtěla bych požádat o radu. Náš dvouletý syn je poměrně živé a zvídavé dítě, velmi hezky mluví, dokáže poměrně dobře zkušenosti a informace použít v praxi. V tomto směru je velice šikovný. S manželem pociťujeme problém v jeho sociálním chování. Na různé hry a aktivity s ním chodím již od jeho 7 měsíců. Už tenkrát jsem si všimla, že syn má problém s organizovanou a společnou zábavou. Nechce dělat to, co všichni ostatní, nejspokojenější je, když se postaví někam bokem a pozoruje, co dělají ostatní děti, nebo si najde sám nějakou činnost. Tento stav přetrvává do dneška. Návštěva akcí pro děti je pro nás utrpením, když chceme, aby se zapojil do společných činností, hlasitě protestuje a ruší všechny ostatní děti. Musím zmínit i skutečnost, že syn se vůbec nedrží u nás, a to ani v neznámém prostředí. Neustále se snaží odejít např. z obchodu na ulici, je schopen se rozběhnout do davu lidí, aniž by věděl, kde jsme my, už jsme se mu zkoušeli v takové situaci i schovat, ale jej to vůbec nerozrušilo - pokud si tedy vůbec všimnul, že nejsme na dohled.
Už opravdu nevíme, jak na něj, v určitých situacích jde už i o jeho bezpečí. Zvažovali jsme už i návštěvu dětského psychologa, zda by nám neporadil, jak na něj, ale zatím tedy zkusím požádat o radu touto cestou.
Předem děkuji.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.