| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Školní družina

11.11.2009 17:21:41   Děda Lebeda
Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem ohledně základní školy, ve které navštěvuje má 7letá dcera první třídu.

Jedná se mi o programovou náplň školní družiny – ráda bych věděla, zda je někde obecně předepsaná. Vadí mi totiž, že se děti v družině, která je společná pro 1. - 3. třídu, téměř denně dívají na televizi (ca. 1 hodinu denně, dlouhé filmové pohádky, např. Shrek). Protože mají jen jednu místnost na družinu, musí se děti, kteří se na televizi dívat nechtějí, ztišit a přizpůsobit. Místnost se totiž zatemní, děti si nemohou hrát, ani si dělat úkoly a jsou v podstatě nuceni dívat se na pořady, které je leckdy ani nezajímají. Stává se, že dcera přijde z odpolední dobrovolné hodiny (např. hudební nauka), chce se „vyřádit“, a rovnou si musí sednout před televizi.

Dále si já i několik dalších rodičů myslíme, že není správné, aby takto malé děti měli v družině volně přístup k počítačovým hrám – jsou děti, které pak v rámci družiny nedělají téměř nic jiného, než si hrát tyto hry.

Nevím, zda tato problematika spadá pod Vaši oblast činnosti, ale jsem již opravdu bezradná, zkoušela jsem řešit situaci přímo s učitelkou družiny, která ale tvrdí, že děti mají předepsanou 1 hodinu klidového režimu denně, během které televizi může pouštět.

Děkuji.
Názory k dotazu (2 názorů)
Re: školní družina Jana (2 kluci 9 a 7 let) 12.11.2009 9:1
Re: Školní družina Lenka+2děti 8.12.2009 22:28

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.