| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dcera trpí po rozvodu rodičů

4.11.2009 10:41:07   Smutná..
dobrý den,
mám dcerku (1.1.2010 jí budou 4 roky). V poslední době spolu dost válčíme, což mě velice trápí. Malá diskutuje, neposlouchá, nesoustředí se a teď se mi zdá i zlá.
Jsem rozvedená a žijeme pouze spolu.
Situace je taková:
v roce Barborky jsem nastoupila zpět do zaměstnání a dcerku tedy od roka hlídala matka mého bývalého manžela a to až do téměř 3let (vždy po dobu co jsem byla v zaměstnání). Nemůžu ex tchýni nic vytknout - dcerka díky ní krásně mluví atd.. Vše probíhalo dobře,ale pak v našem manželství nastala krize a ex manžel jednoho dne od nás odešel a nastěhoval se ke svým rodičům (mě a malou nechal v pronájmu ,kde jsem platila velký nájem)..ex tchýně dál malou hlídala. Je pravda, že dcerka toto těžce nesla - po práci jsem si jí vždy vyzvedávala u rodičů mého ex manžela a ona vždy strašně plakala a prosila ,aby šel tatínek s námi domů atd. ..nutno říci, že to bylo denní psychické trápení pro nás obě dneslatřech měsících jsme se přestěhovaly do bytu mé sestry, kde jsme bydlely cca 6 měsíců. Pak jsem navázala další vztah a společně jsme si pronajali malý baráček. Z tohoto vztahu jsem však odešla a nyní bydlíme s malou v pronajatém bytě.
Chci se zeptat je možné ,že svým chování dcerka reaguje na všechny události,které se staly? Že jí něco trápí, že si dává něco za vinu? (já jsem typ člověka,který si vše dává za vinu .. např. rozvod .. a nyní mě po 9 letech propustili z org. důvodů ze zaměstnání - takže další velká rána po rozvodu),že trpí?
Sama teď nejsem kvůli propuštění v dobrém rozmaru...snadno se rozčílím a je mi pak líto,když na malou křičím atd.. hodně si to každou noc vyčítám a chtěla bych to změnit!
Prosím poraďte mi mám zajít s malou k psychologovi? Abych zjistila co se v tom malém človíčkovi odehrává a zda trpí , je smutná atd?
Velice děkuji za odpověď

Smutná
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.