| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

První třída - hledání kamarádů

3.11.2009 11:40:00   Marek - 2 děti
Dobrý den,

můj syn (6 let) nastoupil do 1.třídy. Všechny předškolní testy absolvoval bez problémů, ale učitelka ve školce nám sdělila, že nemá jít do školy, protože je málo průrazný. Psycholožka nám zase řekla, že to není tak zlé, aby bylo nutné odložit školu o rok, a že ho máme hodně chválit.

Ve škole nemá problémy s učitelkou ani s učivem, ale připadá mi, že má problémy zapadnout do kolektivu, mám moc rád děti a chce se kamarádit, ale je "hodnější" než spousta ostatních dětí. Nedaří se mu se "drze" zapojit do hry jiných, ale stojí opodál a čeká na nějaké vyzvání. Stejně tak se nechá odstrčit nebo jak sám říká někým "zlobit". Chce kamarádit se spolužákem v lavici, ale občas mu musí něco půjčit, aby ten s ním "ka" atd. Navíc mi přijde, že začíná se stahovat i v situacích, kde tomu tak dříve nebylo, např. při hrách s kamarády ze školky atd.

Sice je mi jasné, že v tomto období to není úplná tragédie, a dochází teprve k rozvoji jeho společenských návyků, nicméně bych rád věděl, zda mu lze v tomto směru nějakým způsobem pomoci....

Se synem oba mluvíme, ptáme se ho na školu, ujistil, že bychom se nezlobili ani v případě, že by se popral atd. Ale schází mi návod či rady jak mu více pomoci se prosadit v rámci kolektivu....

Předem děkuji za radu....
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.