| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

LMD a 8leté gymnázium

28.4.2009 15:46:50   Vážný
Syn LMD, dysgrafik, mírný dyslektik, ve 3 letech diagnostikovaná hyperkineze, pak sledovaný na neurologii a psychiatrii, chodil do speciálky MŠ, tam nás tlačili do ZŠ spec.(zvláštní). Jedna ze dvou vybraných ZŠ ho kvůli papírům odmítla, druhá ho vzala "na čestné slovo". Nicméně se sešel se skvělým učitelem, který měl odbornost na SPUCh a ten vedl docvičování čtení (odstranil dvojí čtení), každý den jsme v 1. a 2. třídě četli společně nahlas. Úprava grafomotoriky se moc nepovedla, protože po tomoto všem škola nevyhověla doporučení PPP, že by kluk měl na 3 měsíce přerušit psaní a dělat jenom nácvik (ve 3. třídě). Ani nám to nepřipadalo zas tak dobré. Soustředění a emoce se upravily pomocí Ritalinu, ale běda, když ho nemá (Jekkyl a Hyde). Má problémy v motorice (bez léků divně chodí - tak padavě), to se prý odráží i v tom psaní a TV.

Nicméně díky píli, inteligenci (a motivujícímu kamarádství s geniálním spolužákem - v 1. třídě plyně hovořil a četl ve 2 světových jazycích + Č a Sl) a občasné diplomacii (ZŠ je koncipována měkce - třeba co se týče výchov a silně "opravně" - téměř každý neúspěch má 2. pokus) se udržel na samých jedničkách (s přihlédnutím k integraci).

No a před pár dni nám syn udělal přijímačky na 2 ze 3 8lG. Příprava byly churchillovské pot, krev a slzy, ale zvládl to. Zřejmě zvolíme měkčí z obou ústavů, ten kde alespoň trochu integrují a vědí, že existuje dysgrafie (neodpovídají - to nic není, čmářou všichni). Jinak příprava mu hodně pomohla s prychlostí písma, ale přesto stále píše do 1cm řádek, nebo ob řádku.

Můj dotaz zní: Máte nějaká doporučení, co udělat, aby start LMD dítěte na 8lG byl co nejsnazší?

(Máme ještě dceru ve 3. třídě, která dost válčí s matematikou, neboť má poruchu imunity a její stav neumožnil manželce jít do práce. Žijeme žel všichni 4 ve dvou místnostech, pokoji a obytné kuchyni.)
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.