| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dítě jí rukama ve 3 letech

24.4.2009 9:34:50   Iveta, 2 děti
Dobrý den, zajímalo by mě, zda je v pořádku, že můj syn ve 32 měsících jí rukama. Neustále mu opakuji, že se má jíst příborem, ale on zkrátka nechce.Když jí, tak je celý zamatlaný a já se pak za to na něj zlobím a hubuji mu. Přijde mi, že to dělá naschvál. Poraďte mi, co mám dělat? Mám ho nechat a nevšímat si toho? On jí rukama i polévku, vybírá si z toho těstoviny nebo zeleninu. Někde jsem četla, že je normální, že děti jí rukama, ale myslím, že se to týkalo těch nejmenších, co se s jídlem teprve seznamují, ale 3 letý kluk už by podle mě měl umět hezky jíst. Ještě bych chtěla napsat, že můj syn je velice chytrý, bystrý, ve 2 letech už uměl počítat do desíti a jedl hezky. Změnilo se to asi před 2 měsíci, co začal špatně jíst. Mám ještě 9 měsíčního syna, starší syn ho mám moc rád, ale mám pocit, že teď začal trochu žárlit, už není středem pozornosti, občas dostane vyhubováno, když zlobí. Začal nám nadávat debile, depko, atd...
A ještě jedna věc co se týče stolování, syn u jídla sedí ve své židličce, kterou má odmalinka a teď poslední dobou tam nechce jíst, chtěl by už sedět s námi u stolu, ale já mu to nedovolím, protože by to všude zapatlal. Taky mu to řeknu:"Budeš jíst v židličce, protože jíš jak čuňátko". Nebude tady ten zakopaný pes? Mám mu víc důvěřovat a dovolit mu aby jedl s námi u stolu? Máme malou kuchyň a nemáme tam jídelní stůl, takže jíme v obýváku u konferenčního stolku, proto nechci aby mi to tam zašpinil...Kdyby jsme jedli v kuchyni, tak bych ho už dávno nechala u stolu. Zkoušela jsem to, ale on nevydrží u jídla sedět, vrtí se, neustále od jídla odbíhá. Tak nevim... Budu moc ráda za Vaší odpověď. Děkuji.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.