tisk-hlavicka

Jak se dělá dým

4.11.2014 Nágl Luboš 2 názory

Malý vnuk Samuel znovu dokázal, jak chrabří a vynalézaví jsou muži a za co vše jim civilizace vděčí.

Malý vnuk Samuel znovu dokázal, jak chrabří a vynalézaví jsou muži a za co vše jim civilizace vděčí. O víkendu mi sdělil, že vynalezl, jak se dělá dým. Zprvu jsem ho příliš nevnímal, protože neustále volá, že něco nového vynalezl a slovy: "podívej se děduško", se snaží upoutat moji pozornost. Když už ale poněkolikáté volal, že vynalezl dým, ať se podívám, upřel jsem tím směrem svoji pozornost. A hned jsem viděl, že nelže. Bylo mi ovšem divné, že dým tam je, ale oheň ne. A uprostřed dýmu není jen Samuel, ale i jeho mladší sestra Marínka a malá Maruška od naší Barborky. Pochválil jsem Samuela, poprosil ho, ať na chvíli přestane a vysvětlí mi, co dělá.

Když dým opadl, nemusel mi už nic vysvětlovat. Viděl jsem vše na vlastní oči a pochopil genialitu malého vynálezce. Při nedávné revizi komína jsem vymetl z odpadních dvířek kotle ty nejjemnější a nejčernější saze do uhláku. A do tohoto uhláku plného sazí strčil Samuel velkou automobilovou pumpu a pumpoval ze všech sil. A vyráběl dým, který měnil bílé dětské tváře k nepoznání. Včetně oděvu.

Zavolal jsem na dceru Anežku, Samuelovu a Marínčinu mámu, aby se šla podívat, jak šikovného má syna. Sám jsem se ale rychle odebral do bezpečné vzdálenosti. To proto, že mour i pumpa byly moje a taková rozzuřená matka je někdy životně nebezpečná svému okolí. I když by naopak mohla být právem hrdá, protože její syn právě vynalezl, jak se dělá dým.

Názory k článku (2 názorů)
Máte skvělého vnuka ! JÁJA 4D 4.11.2014 16:22
*Re: Máte skvělého vnuka ! Mrňus 12.11.2014 12:8
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.